Złote Globy

Golden Globes, USA 2010

Transmisja z 67. gali wręczenia Złotych Globów najlepszym filmom kinowym i produkcjom telewizyjnym ubiegłego roku. Imprezę poprowadzi brytyjski komik Ricky Gervais.

  • Czas trwania: 190 minut, Gatunek: Transmisja

Złote Globy w telewizji

ZwińRozwiń
  • Poniedziałek 18.01.2010 02:00

    CANAL+

Opis programu

ZwińRozwiń

Transmisja z 67. gali wręczenia Złotych Globów najlepszym filmom kinowym i produkcjom telewizyjnym ubiegłego roku. 17 stycznia 2010 r. w sali balowej hotelu Beverly Hilton ludzie filmu: słynni reżyserzy i aktorzy, najpotężniejsi producenci, znani dziennikarze i krytycy, wysłuchają werdyktu członków Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej. Imprezę poprowadzi brytyjski komik Ricky Gervais. Dochód z gali zasili konta organizacji charytatywnych związanych z przemysłem filmowym.

W nocy z 17 na 18 stycznia 2010 CANAL+ przeprowadzi transmisję z 67. gali wręczenia Złotych Globów. W poniedziałkowy wieczór 18 stycznia stacja pokaże skróconą relację z uroczystości. Transmisja z wręczenia nagród Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej (Hollywood Foreign Press Association) rozpocznie się w CANAL+ o 2:00 czasu polskiego w nocy z 17 na 18 stycznia 2010. Wówczas w sali balowej hotelu Beverly Hilton w Hollywood zbierze się śmietanka filmowego i telewizyjnego świata: słynni reżyserzy i aktorzy, najpotężniejsi producenci, znani dziennikarze i krytycy. Po wystawnej kolacji goście będą wręczać, odbierać lub jedynie kibicować wręczaniu Złotych Globów. To spotkanie ludzi świata filmu nazywane jest "najlepszym przyjęciem Hollywood". Słynie z niezwykłych wystąpień aktorów, luźnej atmosfery i wielkiego blichtru. W tym roku imprezę poprowadzi znany brytyjski komik Ricky Gervais, w Polsce znany głownie z seriali "Biuro" i "Statyści". Jak co roku dochód z gali zasili konta organizacji charytatywnych związanych z przemysłem filmowym. Skróconą relację z uroczystości stacja pokaże następnego wieczoru o 21:00. Nominacje w 25 kategoriach ogłoszono we wtorek 15 grudnia. W najbardziej emocjonującej z nich, jaką jest najlepszy film o Złoty Glob będą walczyły takie tytuły, jak "Avatar" Jamesa Camerona, "Bękarty wojny" Quentina Tarantino, "W chmurach" Jasona Reitmana, "Precious: Based On The Novel Push By Sapphire" Lee Danielsa oraz "The Hurt Locker" Kathryn Bigelow, który pojawi się na antenie CANAL+ już 20 lutego 2010. W tym roku do Złotego Globu jest także nominowany Polak Abel Korzeniowski za muzykę do filmu "A Single Man". Złote Globy to druga po Oscarach, najbardziej prestiżowa nagroda branży filmowej. Ich wręczenie odbywa się kilka tygodni przed przyznaniem nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, dlatego jest uznawane za zapowiedź tego, co najprawdopodobniej wydarzy się podczas oscarowej gali.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×