Życia mała garść - piosenki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego

Polska 2010

Filmowe wspomnienie o Annie Jantar i Jarosławie Kukulskim. Narratorem jest Natalia Kukulska, która opowiada o rodzinnych relacjach, o stracie matki, o pracy z ojcem, a także o sobie.

 • Czas trwania: 35 minut, Gatunek: Reportaż

Życia mała garść - piosenki Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego w telewizji

ZwińRozwiń

Opis programu

ZwińRozwiń

Anna Jantar i Jarosław Kukulski byli jedną z najbardziej znanych par w latach 70. Kompozytor był autorem największych przebojów żony, dzięki którym piosenkarka stała się sławna. Po śmierci ukochanej Kukulski nadal komponował. Pisał dla Krzysztofa Krawczyka, Ireny Jarockiej, Haliny Frąckowiak. Przede wszystkim jednak poświęcił się wychowaniu córki i pokierował jej karierą. W filmowym wspomnieniu o parze artystów głównym narratorem jest Natalia Kukulska, która opowiada o rodzinnych relacjach, o stracie matki, o pracy z ojcem, a także o sobie.

Jarosław Kukulski o swojej twórczości mówił: "piszę różne formy muzyki rozrywkowej, ale staram się swoje utwory tak konstruować, aby dzięki melodii trafiały do wszystkich odbiorców, a jednocześnie oprawiać je w takie ramy, by mogły liczyć na uznanie profesjonalistów muzyki rozrywkowej". W 2010 r. roku mija 40 - lecie pracy artystycznej Jarosława Kukulskiego. Trzydzieści lat temu, 14 marca 1980 r. jego żona Anna Jantar zginęła w katastrofie lotniczej. 20 września na Cmentarzu Wawrzyszewskim Jarosław Kukulski spoczął w rodzinnym grobowcu obok Anny Jantar. Do jego trumny zostały włożone rzeczy symbolizujące to, co było najważniejsze w życiu kompozytora: różaniec od Jana Pawła II, papier nutowy i ołówek. Nie mogło zabraknąć też zdjęcia ukochanej żony, które położono na jego sercu. W latach 70. byli jedną z najbardziej znanych par w polskiej rozrywce. Jarosław Kukulski jest autorem największych przebojów Anny Jantar, takich jak "Tyle słońca w całym mieście", "Najtrudniejszy pierwszy krok", "Za każdy uśmiech twój", "Moje jedyne marzenie", dzięki którym piosenkarka stała się gwiazdą polskiej muzyki rozrywkowej, zdobyła wiele nagród i wyróżnień. W jednym z ostatnich wywiadów Jarosław Kukulski powiedział: "najbardziej żałuje, że Ania nie żyje, że nie może zobaczyć jaką piękną i utalentowaną ma córkę i fantastyczne wnuki, które są moją wielką radością". Wspomniał również, że mieli z żoną konflikt serologiczny i narodziny Natalii były dla nich cudem. Po śmierci żony Jarosław Kukulski nadal komponował. Pisał dla wielu gwiazd: Krzysztofa Krawczyka, Ireny Jarockiej, Haliny Frąckowiak. Przede wszystkim jednak poświęcił się wychowaniu córki i dla niej też zaczął komponować, pokierował jej karierą artystyczną. W filmowym wspomnieniu o Annie Jantar i Jarosławie Kukulskim głównym narratorem jest właśnie ich córka Natalia Kukulska, która opowiada o rodzinnych relacjach, o stracie matki, o pracy z ojcem, a także o sobie. Podobnie jak jej matka związała swoje życie z muzykiem. Natalia Kukulska wspomina ojca jako człowieka obdarzonego dużym poczuciem humoru, mającego dystans do siebie i do świata. Ponadto czyta "Odę do Kukulskiego" jaką sam Jarosław Kukulski napisał, kiedy był dyrektorem festiwalu opolskiego. Jest to pierwszy wywiad Natalii Kukulskiej od śmierci ojca. Ilustracją są niepublikowane do tej pory zdjęcia z archiwum rodzinnego. Rozmowę przeplatają utwory, jakie Jarosław Kukulski napisał dla córki i żony. Ponadto "... wspomnienie o Annie Jantar i Jarosławie Kukulskim" uświetnią fragmenty programów telewizyjnych, w których mała Natalia występowała wraz z rodzicami. Annę Jantar i Jarosława Kukulskiego wspomina również ks. Andrzej Witko z krakowskiego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, autor wydanej w 2009 r. książki poświęconej Annie Jantar.

Komentarze

Skomentuj
 • Mia (gość)

  Oglądałam! Ale cudny był. Kiedy jeszcze będzie powtórka??

  02.11.2012 14:20
 • Sebastian (gość)

  Znakomity program.

  02.11.2012 09:07

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×