Życie na dopalaczach

How Safe Are My Drugs?, Wielka Brytania 2014

DJ-ka B. Traits sprawdza skład chemiczny substancji psychoaktywnych zażywanych przez młodzież. Dociera do uczestników imprez, producentów dopalaczy, sprzedawców, policjantów i pracowników pogotowia.

 • Czas trwania: 52 minut, Gatunek: Film dokumentalny
 • Reżyseria: Steph Atkinson

Życie na dopalaczach w telewizji

ZwińRozwiń
 • Czwartek 23.03.2017 01:05

  TVP 2

 • Środa 16.09.2015 02:55

  TVP 2

 • HIT Dnia

  Wtorek 15.09.2015 22:55

  TVP 2

Multimedia

Twórcy

 • Steph Atkinson Reżyseria

Opis programu

ZwińRozwiń

Angielska DJ-ka B. Traits sprawdza skład chemiczny substancji psychoaktywnych zażywanych przez młodzież. Kobieta jest wzburzona licznymi zgonami wśród młodzieży, które spowodowane są przyjmowaniem różnego rodzaju dopalaczy. Dociera do młodych uczestników imprez, producentów dopalaczy, sprzedawców, policjantów oraz pracowników pogotowia.

W żadnym kraju na kontynencie nie zażywa się tylu dopalaczy, co w Wielkiej Brytanii. Pewnie dlatego liczba zgonów po tych substancjach jest na Wyspach dwa razy wyższa niż średnia europejska. Tak źle nie było w Wielkiej Brytanii od lat. Dopalacze zabijają jedną osobę tygodniowo. Już co trzeci młody człowiek sięga po narkotyki, których jest coraz więcej. Ludzie myślą, że legalne substancje są bezpieczne. Na dobrą sprawę nikt nie wie, co jest w niezliczonych tabletkach i proszkach? Narkotyków nie kupuje się już w ciemnych zaułkach. Wielka Brytania przoduje, jeśli chodzi o udział Internetu w narkobiznesie. Wystarczy kliknąć myszką, żeby zamówić dowolną substancję. Dopalacze są dostępne nie tylko w sieci, ale także w handlu detalicznym. Pierwsze dopalacze produkowano z ziół i sprzedawano w hippisowskich sklepach. Nowe substancje są legalne, gdyż można je znaleźć w produktach używanych w każdym domu. Popularna angielska DJ - ka B. Traits wzburzona powtarzającymi się przypadkami śmierci wśród uczestników imprez klubowych, postanawia sprawdzić, jaki jest faktyczny skład chemiczny substancji psychoaktywnych, legalnych i nielegalnych, zażywanych przez młodzież. Rozmawia z młodymi uczestnikami imprez, producentami dopalaczy, sprzedawcami, policjantami oraz pracownikami pogotowia, wzywanymi do interwencji szczególnie często w piątkowe i sobotnie noce. Z filmu dowiadujemy się, że proces tworzenia nowych, chemicznych środków psychoaktywnych jest znacznie szybszy od procesu ich delegalizowania, a liczba śmiertelnych ofiar ich zażywania jest bardzo wysoka. Jak sobie radzić z tym problemem?

Komentarze

Skomentuj
 • zainteresowany (gość)

  Kiedy powtórka??

  16.09.2015 22:50
 • waldi300 (gość)

  siema gdzie moge oberzjec ten film prosze o pomoc

  16.09.2015 15:37
 • :D (gość)

  Enjoy :)

  15.09.2015 22:53

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Ocena społeczności: - Głosów: 0

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×