"30 monedas". HBO Europe zapowiada nowy hiszpański serial grozy!

HBO Europe wyprodukuje serial grozy "30 monedas". Nowa hiszpańska produkcja HBO wyreżyserowana zostanie przez nagradzanego m.in. na Festiwalu Filmowym w Wenecji Álexa de la Iglesii, który wraz ze swoim wieloletnim współpracownikiem Jorgem Guerricaechevarríą jest także współautorem scenariusza. Zdjęcia do produkcji rozpoczną się jeszcze w tym roku w Hiszpanii.

Multimedia

Álex de la Iglesia jest jednym z najwybitniejszych hiszpańskich reżyserów. Jego filmografia obejmuje wiele głośnych filmów, takich jak m.in. "Perfectos desconocidos", "Bar" (El bar) czy obraz, który zdobył osiem nagród Goya - "Wredne jędze" (Las brujas de Zugarramurdi). W 2010 roku za film "Hiszpański cyrk" (Balada Triste de Trompeta), artysta wyróżniony został m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Otrzymał wtedy Srebrnego Lwa za najlepszą reżyserię oraz Złotą Osellę za najlepszy scenariusz. De la Iglesia ma na swoim koncie wiele produkcji telewizyjnych, w tym m.in. serial science fiction "Pultón B.R.B. Nero" i "Pokój dziecięcy" (La habitación del hijo), który jest częścią antologii "Películas para no dormir".

TOP15 hiszpańskich seriali. Co oglądać, jeśli lubisz "Dom z papieru"? [GALERIA]Zobacz więcej

Serial "30 monedas" opowiadać będzie o tragicznym życiu księdza Vergary - egzorcysty, boksera i byłego skazańca, który przez władze kościelne zesłany zostaje do położonej na odludziu hiszpańskiej wioski. Vergara chce zapomnieć i zostać zapomnianym, niestety jego wrogowie szybko orientują się, gdzie można go znaleźć.

Kiedy okazuje się, że ksiądz prawdopodobnie ma jakiś związek z serią tajemniczych zjawisk paranormalnych, które miały miejsce w wiosce, naiwny burmistrz Paco oraz dociekliwa weterynarz Elena próbują poznać tajemniczą przeszłość Vergary oraz znaczenie tajemniczej, starożytnej srebrnej monety, którą ten ukrywa. Niedługo potem troje bohaterów uwikłanych zostanie w światowy spisek: rozpoczyna się walka o trzydzieści srebrników, które otrzymał apostoł Judasz Iskariota za wydanie Jezusa z Nazaretu. To walka o przeklęte, magiczne monety, które mają niewyobrażalną moc. Wszystko wskazuje na to, że spisek sięga samego Watykanu i zagraża porządkowi współczesnego świata.

Horror, przygoda, akcja, potwory i religia... w kolejnych ośmiu odcinkach serialu "30 monedas" zobaczymy wszystkie lubione tematy Álexa de la Iglesii, które baskijski reżyser po mistrzowsku rozwija zgodnie z konwencją gatunku. - "30 monedas" to projekt, o którym marzyłem przez całe życie. To serial, który łączy w sobie elementy thrillera, kina akcji i kryminału. Fabuła historii rozpoczyna się w hiszpańskiej wiosce na odludziu, a potem toczy się na całym świecie. To mix gatunków, który ma bawić widzów, ale także spędzać im sen z powiek. Dziwne stworzenia, przeklęte sekty i niewypowiedziane sekrety przenikać będą do rzeczywistości, która może budzić nieufność jedynie w tych, którzy odważą się ją odkrywać. To będzie wyjątkowe przeżycie dla widzów, którzy są spragnieni rozrywki z dreszczem emocji - mówi Álex de la Iglesia.

Data premiery i nowe zdjęcia z planu 2. sezonu! Co wydarzy się w Monterey?Zobacz więcej

- Dzięki swojemu wyrazistemu stylowi i umiejętności stworzenia własnego świata, Álex jest jedyną osobą, która jest w stanie zrealizować tak ambitny, w warstwie narracyjnej i wizualnej, projekt. Praca nad serialem zarówno z Álexem de la Iglesią, jak i Jorge Guerricaechevarríą jest niezwykle owocnym i ciekawym procesem. Jesteśmy pewni, że "30 monedas" będzie produkcją, która idealnie wpisze się w tradycje produkcji HBO – powiedział Miguel Salvat, Commissioning Editor of Original Programming w HBO España.

Antony Root, Executive Vice President of Original Programming and Production w HBO Europe, dodał: - Álex tworzy rzeczywistość, która pochłania widzów bez reszty. Kreowany przez niego świat - pełen wyjątkowych bohaterów i mroku, ale też humoru - dostarcza nam wspaniałej rozrywki. Bardzo cieszymy się i jesteśmy dumni, że postanowił dołączyć do rodziny HBO Europe. Cieszymy się także, że razem będziemy mogli pracować nad poszerzeniem naszej coraz bogatszej i coraz bardziej zróżnicowanej oryginalnej oferty programowej o tę wyjątkową produkcję.

Serial "30 monedas" wyprodukowany zostanie dla HBO Europe przez spółkę Pokeepsie Films. Obowiązki producentów wykonawczych w imieniu HBO Europe pełnią Miguel Salvat, Steve Matthews i Antony Root. Zdjęcia rozpoczną się jeszcze w tym roku w Hiszpanii. Premiera serialu odbędzie się tego samego dnia we wszystkich krajach europejskich, w których dostępne jest HBO.

Sansa, Arya czy Jon Snow - kogo dosięgnie przeznaczenie? Mamy zwiastun i datę premiery finałowego sezonu!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×