"365 dni" zniknie z serwisu Netflix? Organizacja Pro Empower żąda usunięcia ekranizacji książki Blanki Lipińskiej

"365 dni" zostanie usunięte z serwisu Netflix? Aktywistki z organizacji Pro Empower wystosowały do włodarzy serwisu list, w którym żądają usunięcia filmu na podstawie powieści Blanki Lipińskiej lub dodanie do niego odpowiednich ostrzeżeń. Dlaczego?

Multimedia

"365 dni" budzi kontrowersje już nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Po tym, jak film na podstawie powieści Blanki Lipińskiej trafił na Netflix w różnych krajach świata, w sieci pojawiło się mnóstwo skrajnych opinii na jego temat.

Ekranizacja książki Blanki Lipińskiej hitem Netflixa na świecie! Pisarka po angielsku dziękuje swoim zagranicznym fanomZobacz więcej

Do krytyki "365 dni" dołączyły właśnie feministki z organizacji Pro Empower, które w liście zaapelowały do serwisu o usunięcie filmu Blanki Lipińskiej z biblioteki lub dodanie odpowiednich ostrzeżeń.

Wzywamy Was do zadbania o odpowiednie ostrzeżenie, aby potwierdzić, że film wpisuje się w kulturę gwałtu lub rozważenie możliwości całkowitego usunięcia go (...) W filmie można znaleźć akty przemocy seksualnej, przymusowej kontroli, toksycznej męskości i syndrom sztokholmski, a to tylko kilka rzeczy - czytamy.

To nie pierwsza taka opinia na temat kontrowersyjnego filmu na podstawie powieści Blanki Lipińskiej. Polscy i zagraniczni recenzenci zwracali już uwagę na to, że "365 dni" romantyzuje przemoc i daje przyzwolenie na gwałt.

Czy Netflix odpowie na list aktywistek z Pro Empower?

Zobacz galerię

"365 dni" - o czym jest?

Massimo Torricelli to młody, przystojny i niebezpieczny szef sycylijskiej rodziny mafijnej. Po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy. Laura Biel jest dyrektorką sprzedaży w luksusowym hotelu. Odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. Podejmuje ostatnia próbę ratowania związku. Razem z partnerem i przyjaciółmi leci na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo - najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na... pokochanie go.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×