500. odcinek „Galileo” w Czwórce. Gwiazdy zachęcają do oglądania programu [WIDEO]

Jubileuszowy odcinek „Galileo” już w sobotę, 13 czerwca o godz. 19:00. Do oglądania programu zachęcają także liczne gwiazdy - oto dlaczego ich zdaniem warto wiedzieć i warto oglądać "Galileo".

Multimedia

„Galileo” to nie tylko najstarsza i najpopularniejsza spośród obecnie nadawanych w Polsce pozycji popularnonaukowych, ale coś znacznie więcej: wspaniała zabawa w odkrywanie świata, pasjonująca przygoda i świetna rozrywka dla całej rodziny i widzów w każdym wieku. Na jubileuszowy odcinek programu jego gospodarz, Paweł Orleański, zaprasza w sobotę, 13 czerwca o godz. 19:00.

Historia „Galileo” w Polsce zaczęła się 1 kwietnia 2007 roku od odcinka, którego tematami były dzieje kultowej marki Ferrari, miecz samurajski, najdziwniejsze dania azjatyckiej kuchni, narodziny goryla oraz legendarna amerykańska zapalniczka Zippo.

Program szybko zdobył sympatię widzów swoim bezpretensjonalnym podejściem do popularyzacji wiedzy, udowadniając, że można to robić w przystępny i atrakcyjny sposób. Przede wszystkim zawsze stara się budzić ciekawość, z której rodzą się zainteresowania i pasje. Wychodząc z założenia, że nie ma głupich pytań i każde - nawet z pozoru najprostsze - może prowadzić do zaskakujących odkryć, niestrudzeni reporterzy "Galileo" podążają wszędzie tam, gdzie zawiedzie ich pasja poznania i poszukiwanie ciekawych informacji na wszelkie możliwe tematy - od teorii względności Einsteina po szalone wynalazki czy dom zrobiony z jedzenia.

„Galileo" to propozycja dla wszystkich ciekawych świata, we wszystkich jego przejawach: wyjątkowi ludzie i miejsca, zjawiska przyrodnicze i fenomeny kulturowe, tajemnice ludzkiego ciała i niezwykłe historie zwykłych przedmiotów, zagadki dawnych cywilizacji i najnowsze osiągnięcia współczesnej nauki, nietypowe eksperymenty i sprawdzone triki ułatwiające codzienne życie – rozpiętość tematyczna prezentowanych materiałów jest tak ogromna, że nie sposób wymienić wszystkich dziedzin, które penetrowali autorzy reportaży „Galileo”. Dość powiedzieć, że 500 odcinków programu to ponad 2000 materiałów filmowych z całego świata.

W ciągu 8 lat istnienia „Galileo” oglądały miliony osób. Można śmiało postawić tezę, że nie ma w Polsce widza, który nie zetknął się z tym programem. Jest on zresztą znany na całym świecie – to jeden z najwyżej cenionych programów popularyzatorskich, obecny w bez mała 30 krajach. Oprócz Polski lokalne wersje programu powstały od Niemiec, Hiszpanii i Francji, przez Rosję, Bułgarię, Estonię, Szwecję, Norwegię, Danię czy Izrael aż po tak egzotyczne kraje jak Tajlandia i Chiny.

Na odcinek „Galileo” składają się zazwyczaj cztery materiały filmowe, zróżnicowane tak, by każdy widz mógł znaleźć coś dla siebie. Pomimo szerokiego zakresu tematów każde wydanie programu stanowi starannie skomponowaną całość połączoną wprowadzeniem i komentarzem prowadzącego - Pawła Orleańskiego - aktora, prezentera i lektora, widzom Czwórki doskonale znanego nie tylko z „Galileo”, ale także z takich programów jak „Dragons’ Den – jak zostać milionerem”, „Daję słowo”, czy „Przetrwanie”.

Każdy z prezentowanych w programie reportaży w lekkiej, atrakcyjnej formie przybliża podstawowe informacje i liczne ciekawostki na wybrany temat, wychodząc od całkiem prostych, ale nierzadko zaskakujących pytań. Odpowiedzi poznajemy w kolejnych odcinkach "Galileo" - w soboty i niedziele o godz. 19 w Czwórce.

W jubileuszowym – pięćsetnym – odcinku „Galileo” (sobota, 13 czerwca, 19:00) będziemy podróżować w czasie, przypominając sobie historię programu. Gospodarz „Galileo”, Paweł Orleański, wraz z asystującą mu Marysią Konarowską, zaprezentują m.in. swoje subiektywne rankingi najciekawszych i najzabawniejszych momentów programu. Zobaczymy także najlepsze wcielenia prowadzących oraz przegląd ich ulubionych tematów pokazanych dotąd w „Galileo” – od najdziwniejszych profesji, przez pingwiny terroryzujące pewne miasto w RPA, po tajemnicę ascety, trzymającego przez ponad 30 lat rękę podniesioną do góry…

W reportażach, które przedstawione zostaną w jubileuszowym odcinku, przyjrzymy się, jak świętują inni oraz sprawdzimy, jakie i jak trwałe ślady, oprócz wspomnień, pozostawiamy po sobie, idąc przez życie. Zobaczymy m.in. najbardziej zaskakujące i egzotyczne rytuały z różnych stron świata, dowiemy się gdzie i dlaczego jada się kamienie, a gdzie i z jakiej okazji trzeba się ekstremalnie ubrudzić.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×