Aktorzy, wokaliści i dziennikarze poruszeni śmiercią Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. "Wszystkim nam potrzebny jest twardy reset"

Śmierć Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza wstrząsnęła całą Polską. Także aktorzy, wokaliści, dziennikarze i celebryci wyrażają żal i smutek oraz łączą się w bólu z rodziną zmarłego. Dla każdego 14 stycznia 2019 roku stał się dniem prawdziwej refleksji.

Multimedia

Atak na Prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza w czasie Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rzucił cień na to wydarzenie, które zwykle przepełnione jest bezgraniczną radością. Po całym dniu kwestowania, zabawy i mówienia sobie pozytywnych słów, przyszła pora na smutek. Prezydent zmarł następnego dnia, 14 stycznia, wskutek odniesionych obrażeń.

Jak wyglądał 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?Zobacz więcej

Tragiczny dzień przyniósł mnóstwo smutku i refleksji, wyrażanych zarówno przez zwykłych ludzi - mieszkańców Gdańska i wszystkich innych miast Polski, jak i osoby znane - aktorów, wokalistów, dziennikarzy, prezenterów, celebrytów. Filip Chajzer napisał:

Poniedziałek. Dziesiątki spraw do załatwienia. Papiery, spotkania, nagrania. Nie załatwiłem nic. Wszystko rozmemłane. Cały dzień chodzę jak zombie. Jakby mi ktoś w mordę dał. Na niczym nie mogę się skupić. Wszystko wisi w smogu bezsensu. Do tego ta cholerna polityka wszędzie. Każdy komentarz. Każda rozmowa. Wszystko czarnobiałe. Zerojedynkowe. Szukanie na oślep winnych w negatywnym strumieniu własnych poglądów politycznych. Ile można? Chyba wszystkim nam potrzebny jest twardy reset...

Na profilach Natalii Kukulskiej czytamy natomiast:

To nie tylko narodowa tragedia. To tragedia ludzka, pokazująca naszą fatalną kondycję jako społeczeństwa. Dzielą nas rzeczy, które powinny łączyć. Pan prezydent zginął trzymając symboliczne „światełko” uniesione w stronę, w którą musiał odejść. Niech to światło nie gaśnie dla niego. A my nie zaprzestańmy go przekazywać dalej, choć czasem sił już brak.

Przebywający w Ameryce Południowej Kuba Wojewódzki opublikował zdjęcie Rysunków z Nazca i podpisał je:

Pomimo wędrowania do miejsc, które zawsze chciałem zobaczyć, nie potrafię napisać dziś nic sensownego ...

Licytuj wizytę na planie kociego show!Zobacz więcej

Znani łączą się też z Jurkiem Owsiakiem, który pod wpływem tragedii postanowił zrezygnować z funkcji Prezesa Fundacji WOŚP. Udostępniają apel, aby raz jeszcze przemyślał swoją decyzję. Barbara Kurdej-Szatan napisała pod swoim postem:

Szargają mną dziś tak różne emocje - od smutku, przez rozpacz, płacz, niezgodę na to jaki jest świat ( na obojętność, którą spotkałam nawet dziś w pracy, apropos tej tragedii !!! ) - po wściekłość na to co dzieje się w naszym kraju !!!! Wszyscy przeciwnicy WOŚP i co ??? Musiała się stać taka tragedia, musiał zginąć wspaniały, tolerancyjny, uwielbiany przez wszystkich człowiek, aby stało się to, na co czekaliście ????? Naprawdę - jesteście zadowoleni ?!???!? Bo tak wnioskuję po komentarzach, które widzę i w które nie mogę uwierzyć !!! Dlaczego nasz kraj jest tak ogromnie podzielony ???? Nie było tak !!!!!! Jurku !!!! Wiemy, że jesteś rozdarty, zdruzgotany, ale Twoja rezygnacja jest dowodem na to, że zło zaczyna wygrywać ... Nie pozwólmy na to !!!! Nie poddawaj się !!!! Kto teraz będzie symbolem walki o dobro, o pomoc - pomimo kłód pod nogi, pomimo wszystko ????? Podejrzewam, że ŚP. Paweł Adamowicz nie chciałby takiego obrotu spraw ... Wspierał Ciebie, szerzył dobro, walczmy o to dalej !!!!! Dla Niego, dla nas !!! Dla przyszłości naszego kraju, który przecież wszyscy kochamy !!!!! Spróbujmy tylko zjednoczyć sposób, w jaki kochamy ... Polacy ! Idźmy w jedną stronę ... szczególnie teraz. Szczególnie w obliczu takiej tragedii. Wczorajsze piękne emocje, które zawsze towarzyszą ludziom chcącym tak licznie bezinteresownie pomóc podczas finału WOŚP, zostały brutalnie zniszczone. Przez chorego człowieka. Nie możemy w to uwierzyć. Nie godzimy się z tym. Nie cofniemy czasu, nie wskrzesimy ... Ogromne wyrazy współczucia dla rodziny Pana Prezydenta ... Ale możemy spróbować zawalczyć O NAS. W obliczu tak ogromnej tragedii najtrudniej ... spróbujmy. Błagam.

Całą Polskę czeka teraz trudny czas. Dzień pogrzebu Pawła Adamowicza będzie dniem żałoby narodowej. Więcej wpisów polskich gwiazd możecie zobaczyć w naszej galerii.

Gwiazdy wspierają Jurka Owsiaka. Co przekazują na licytacje?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×