"Artyści Przeciw Nienawiści". Doda pozuje z Alicją Szemplińską - zwyciężczynią "The Voice of Poland 10". Co je łączy?

W Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu dokumentalnego "Artyści Przeciw Nienawiści", który pokazuje kulisy akcji zainicjowanej przez Dodę. Na imprezie wokalistka chętnie pozowała z Alicją Szemplińską - zwyciężczynią 10. edycji "The Voice of Poland". Co łączy obie panie?

Multimedia

Idea koncertu "Artyści Przeciw Nienawiści" zrodziła się w styczniu 2019 roku, tuż po tragicznych wydarzeniach które miały miejsce podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inicjatorką przedsięwzięcia była Doda, która krótkim filmem opublikowanym na Instagramie poruszyła tysiące osób. 14 grudnia 2019 r., w największych sieciach kin w Polsce, zostaną zorganizowane specjalne pokazy filmu dokumentalnego, ukazującego przygotowania do wydarzenia. To jedyny dzień, podczas którego będzie można obejrzeć dokument.

Doda i ponad 100 innych artystów na koncercie w Łodzi. Zobacz zdjęcia!Zobacz więcej

W jednym z warszawskich kin 9 grudnia 2019 r. odbyła się oficjalna premiera filmu, na której pojawili się artyści, organizatorzy i media. Obecna była oczywiście inicjatorka - Doda. Wokalistka pozowała do zdjęć m.in. z Alicją Szemplińską - młodą wokalistką, która wygrała 10. edycję programu "The Voice of Poland". Okazuje się, że Doda bardzo jej kibicowała w czasie trwania programu, bo obie pochodzą z Ciechanowa! Rabczewska miała nawet okazję wręczać Ali nagrodę podczas jednego z miejscowych konkursów wokalnych. Teraz to Alicja postanowiła wesprzeć Dodę.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów na film "Artyści Przeciw Nienawiści" przeznaczony będzie na realizację kolejnego koncertu. Osoby, które zechcą wesprzeć działania, będą miały ku temu jeszcze kilka okazji. Niebawem ogłoszone będą kolejne przedsięwzięcia, dzięki którym mają być pozyskane fundusze na dalszy rozwój fundacji.

Singiel Alicji Szemplińskiej już w sieci! Zobacz teledysk do "Prawie My"!Zobacz więcej

"Artyści Przeciw Nienawiści" - o akcji

Organizacją i produkcją wydarzenia zajęła się Agnieszka Hyży. Spośród ponad 600 zgłoszeń potwierdziliśmy udział 120 muzyków. We współpracy z SeeBloggers zorganizowane zostały również warsztaty antyhejtowe. Całą pulę biletów (prawie 10 000) udało się sprzedać w niecałe dwa tygodnie. Od momentu ogłoszenia koncertu, liczba interakcji w social media wyniosła ponad 1,1 miliona. Ekwiwalent reklamowy buzzu w social media został oszacowany na ponad milion USD, zaś sam zasięg działań przekroczył 42 miliony odbiorców. Zapis wideo (koncert live transmitował Onet) przekroczył 5 milionów wyświetleń. Niewątpliwie to największe widowisko muzyczne w historii współczesnej Polski. Idea oraz samo wydarzenie, było wielokrotnie nagradzane oraz nominowane w różnych plebiscytach.

Po koncercie została powołana do życia Fundacja Artyści Przeciw Nienawiści, której głównym celem jest przeciwdziałanie mowie nienawiści w przestrzeni publicznej. Jednym z najważniejszych projektów fundacji będzie ten, który w lutym b.r. udowodnił, że niezależnie od dzielących nas poglądów, wszyscy sprzeciwiamy się krzywdzeniu drugiego człowieka. Koncert "Artyści Przeciw Nienawiści" odbędzie się po raz drugi - wiosną 2020 roku.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×