"Babylon Berlin" sezon 2. Wyróżniony Europejską Nagrodą Filmową serial HBO wraca z nowym sezonem! Zobacz zwiastun!

Trzymający w napięciu, oparty na bestsellerowym cyklu powieści Volkera Kutschera serial kryminalny "Babylon Berlin" wraca z kolejnym sezonem. Serial został wyróżniony Europejską Nagrodą Filmową. Premiera najnowszych odcinków w styczniu w HBO i HBO GO.

Multimedia

"Babylon Berlin" sezon 2. od piątku, 24.01.2020 o godz. 21:00 w HBO! - sprawdź program tv

Najnowszy, dwunastoodcinkowy sezon serialu "Babylon Berlin" oparty jest na drugiej powieści bestsellerowego cyklu Volkera Kutschera pt. "Cicha śmierć". W nowych odcinkach główny inspektor Gereon Rath i Charlotte Ritter będą prowadzić kolejne śledztwo w sprawie morderstwa.

"Peaky Blinders", "Wielki Gatsby" i wiele innych! TOP10 produkcji, które przenoszą nas w lata 20. i 30. XX wieku!Zobacz więcej

W Berlinie końca lat dwudziestych mieszkańcy pogrążają się w długach, spekulacje finansowe nieuchronnie prowadzą do krachu, a prawicowa partia narodowa wykorzystuje coraz bardziej brutalne metody, aby wprowadzać swoich ludzi do policji i administracji państwowej. Jednak nawet w najtrudniejszej sytuacji jest nadzieja - pomimo morderstwa i rozpaczy Rath odnajduje miłość i doświadcza poczucia solidarności. Szalone lata dwudzieste to czas niepohamowanego pragnienia życia i realizacji pasji we wszystkich ich aspektach.

"Babylon Berlin" sezon 2. - o czym jest?

Akcja najnowszego sezonu rozpoczyna się na kilka tygodni przed Czarnym Piątkiem, kiedy na giełdzie dochodzi do gwałtownego krachu. Inspektor Gereon Rath i Charlotte Ritter prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa aktorki Betty Winter, która została zamordowana w brutalny sposób. Gereon zmaga się z nałogiem i stara się dostosować do życia w rodzinie, a Charlotte walczy o uznanie w zdominowanym przez mężczyzn wydziale.

Ten trudny okres jest dla wielu osób szansą na zmianę dotychczasowego życia. Kina zostały podbite przez dźwiękowe filmy, co sprawia, że gwiazdy kina niemego zostają odsunięte na bok. Pewien podejrzany Ormianin chce zostać producentem filmowym, ale szybko przekonuje się, że branża filmowa jest tak samo zepsuta, jak i półświatek. Trwa walka o wpływy polityczne. Czarna Reichswehra zwiera szyki podczas kolejnej próby obalenia demokracji. Pogrzeb słynnego nazisty staje się dla jego sympatyków doskonałą okazją do zaatakowania komunistów. Wszystko zmienia się nocą, kiedy Berlin zatraca się w tańcach i zabawie jakby jutro nigdy nie miało nadejść...

"Babylon Berlin" sezon 2. - zwiastun

W rolach głównych w najnowszym sezonie występują Volker Bruch (Nasze matki, nasi ojcowie) jako Gereon Rath oraz Liv Lisa Fries (Zurich) jako Charlotte Ritter. W rolach drugoplanowych ponownie pojawiają się m.in. Benno Fürmann, Lars Eidinger, Mišel Matičević, Hanna Herzsprung, Leonie Benesch, Christian Friedel, Thomas Thieme, Udo Samel, Fritzi Haberlandt, Karl Markovics, Jeanette Hain, Jördis Triebel i Godehard Giese. W najnowszym sezonie do obsady serialu dołączyli Ronald Zehrfeld, Meret Becker, Sabin Tambrea, Hanno Koffler, Martin Wuttke, Trystan Putter, Peter Jordan, Caro Cult, Saskia Rosendahl i Bernhard Schütz.

Seriale, które powracają w 2020 roku. "Lucyfer" i "Dom z papieru" z nowymi odcinkami! Co jeszcze? Zobacz więcej

Obowiązki scenarzystów i reżyserów "Babylon Berlin" pełnią Tom Tykwer (Biegnij Lola, biegnij - 1998, Niebo - 2002, Pachnidło: Historia mordercy - 2006, Atlas chmur – 2012), Achim von Borries i Henk Handloegten (Good Bye, Lenin! - 2003). Serial wyprodukowany został przez spółkę X Filme Creative Pool we współpracy z ARD Degeto dla telewizji Das Erste, Sky, WDR i Beta Film. Jego producentami wykonawczymi są Christine Strobl, Christoph Pellander, Sascha Schwingel and Carolin Haasis (ARD Degeto), Caren Toennissen (WDR), Marcus Ammon, Frank Jastfelder i Lucia Vogdt (Sky Germany). Obowiązki producentów z ramienia spółki X Filme pełnili Stefan Arndt, Uwe Schott i Michael Polle. Koproducentami serialu ze strony Beta Film są Jan Mojto, Dirk Schürhoff i Moritz Herzogenberg. Pierwszy sezon serialu "Babylon Berlin" (liczący 16 odcinków) dostępny jest w serwisie HBO GO.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×