"Bake Off - Ale ciacho! 5" odcinek 5. Chałki i hiszpańskie pączki na półmetku cukierniczych zmagań. Odpadła Magdalena Siedlecka!

Za nami 5. odcinek 5. edycji "Bake Off - Ale ciacho!". Na półmetku zmagań o tytuł Polskiego Mistrza Wypieków, cukiernicy amatorzy przygotowywali drożdżowe ciasta oraz churros, czyli hiszpańskie pączki. Kto tym razem został mistrzem wypieków, a kto musiał pożegnać się z programem?

Multimedia

"Bake Off – Ale ciacho! 5" w niedziele o godz. 15:15 w TVP2! - sprawdź program tv

W poprzednim odcinku z programem "Bake Off - Ale ciacho!" pożegnała się Joanna Cichocka. Uczestnicy przygotowywali wtedy tarty i chaczapuri. W 5. odcinku "Bake Off - Ale ciacho! 5" przystąpili do kolejnych wypieków. W konkurencji technicznej cukiernicy amatorzy w 4 godziny musieli przygotować dwukolorową chałkę. Drożdżowe ciasto przysporzyło im wielu problemów. -Sekretem każdej chałki jest ciasto, a tutaj mamy dwa rodzaje ciasta. - instruował uczestników Michał Bryś.

Tarta na gramofonie i chaczapuri. Kto odpadł z programu?Zobacz więcej

Przyszedł czas na degustację waniliowo-czekoladowej chałki według przepisu Michała Brysia. Jurorzy zwracali uwagę nie tylko na smak i konsystencję ciasta, ale również jego splot. Chałka okazała się bardzo trudnym zadaniem, z którym najlepiej poradził sobie Tomasz. Najgorszą chałkę przygotował Rafał.

Zmieniła fryzurę na czarne afro? To peruka czy totalna metamorfoza?Zobacz więcej

W konkurencji autorskiej uczestnicy piekli churros, czyli hiszpańskie pączki, przygotowywane z ciasta parzonego. Atmosfera w grupie była dość napięta. Nikt nie chciał odpaść na półmetku zmagań o tytuł Polskiego Mistrza Wypieków. Oprócz churros, cukiernicy musieli przygotować na talerzu całą kompozycję, w której skład wchodziły również sosy i dipy. Gwiazdą wypieków tygodnia został Tomasz Batko.

W 5. odcinku 5. edycji "Bake Off - Ale ciacho!" odpadła Magdalena Siedlecka!

Zobacz galerię

Magdalena Siedlecka – Olsztyn, 27 lat

Na co dzień jest specjalistką ds. marketingu i autorką bloga parentingowego. Jej popisowy wypiek to tort malinowy z białą czekoladą. Wśród znajomych i w mediach społecznościowych znana jako „Słodka”. Prywatnie mama rocznej Malinki. Interesuje się fotografią kulinarną, snowboardem, kitesurfingiem i wakeboardem. Marzy o wydaniu książki z własnymi przepisami.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×