"Bake Off - Ale ciacho! 5" odcinek 9. Finalistki "Bake Off Junior" pomagały w skomplikowanych wypiekach! Odpadła Anna Kurpiewska! [CO SIĘ WYDARZYŁO]

Cukiernicy amatorzy w 9. odcinku "Bake Off - Ale Ciacho" przygotowywali trzy rodzaje deserów, a pomagały im w tym finalistkami "Bake Off Junior". W konkurencji autorskiej uczestnicy przygotowywali z kolei malowany tort. Kto wywalczył sobie wejście do finału programu? Sprawdźcie, co wydarzyło się w 9. odcinku "Bake Off - Ale ciacho! 5".

Multimedia

"Bake Off – Ale ciacho! 5" odcinek 9. - co się wydarzyło?

Przed uczestnikami "Bake Off – Ale ciacho! 5" coraz trudniejsze wyzwania. Rywalizacja między nimi jest już bardzo wyraźna. Każdy chce przecież dojść do finału. Zanim jednak to nastąpi, uczestnicy zmierzyli się w półfinale programu Dwójki. W 9. odcinku cukiernicy amatorzy pracowali w parach z finalistkami "Bake Off Junior" - Marysią, Anią, Julią i zwyciężczynią programu Gosią. Dziewczynki wsparły dorosłych swoim doświadczeniem.

W pierwszej konkurencji półfinaliści "Bake Off - Ale Ciacho" musieli sprostać skomplikowanemu przepisowi Krzysztofa Ilnickiego na słodki bufet, w którego skład wchodziła beza, mini torcik i ptysie oraz kremy i musy. Oczywiście pomoc finalistek "Bake Off Junior" była nieoceniona. Na przygotowanie wypieków mieli 4 godziny.

Podczas degustacji jurorzy nie mieli wątpliwości: najlepiej w tym zadaniu poradził sobie Tomasz i Ania. Na ostatnim miejscu znalazła się Basia i Gosia.

Chleb z orzechową konfiturą i sernik oceniany przez Magdalenę Stużyńską. Kto przeszedł do półfinału?Zobacz więcej

W konkurencji autorskiej uczestnicy przygotowywali malowany tort. Jurorzy oczekiwali od nich precyzji, kreatywności, ale też smaku. Im bliżej finału, tym łatwiej o pomyłkę. Marcin zapomniał dodać żółtek do biszkoptu i musiał przygotowywać go jeszcze raz. Jurorzy w każdym z uczestników próbowali zasiać ziarno niepewności. -Niektóre z tych połączeń smakowych mogą się nie obronić - ocenił Michał Bryś.

Po półfinałowej naradzie jurorzy zadecydowali, że najlepiej z malowaniem tortu poradziła sobie Basia i to ona została gwiazdą wypieków tygodnia.

W 9. odcinku 5. edycji "Bake Off - Ale ciacho!" odpadła Anna Kurpiewska!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×