"Biegnij, chłopcze, biegnij. Piekło wojny oczami żydowskiego chłopca [RECENZJA]

Chwytająca za serce odyseja ośmioletniego Srulika - żydowskiego chłopca, któremu udaje się uciec z warszawskiego getta.

Multimedia

NASZA OCENA: 6/10

8-letni Srulik (grają go dwaj bracia bliźniacy Andrzej i Kamil Tkaczowie) ucieka z warszawskiego getta, gdzie ginie cała jego rodzina. Dzięki pomocy Magdy (Elisabeth Duda) udaje mu się zmienić tożsamość – od tej pory jest Jurkiem Staniakiem. Jednak niepomyślny zbieg okoliczności powoduje, że to nadal nie zapewnia mu bezpieczeństwa i wkrótce znowu musi uciekać. Rozpoczyna wędrówkę przez okupowaną Polskę, zdany na pomoc obcych ludzi, szczęście i swoją zaradność. Czy uda mu się przetrwać ten koszmar i przeżyć do końca wojny?

Oto i kolejna produkcja eksploatująca doskonale znany, niezwykle malowniczy i zazwyczaj zapewniający sukces temat: gehennę żydowskiego dziecka w okupowanej Polsce. Szczególnie dla zagranicznego reżysera to temat wymarzony: nieustający nastrój wojennego koszmaru, przerażony bohater, któremu niebezpieczeństwo zagraża się ze wszystkich stron. I „Biegnij, chłopcze, biegnij” zostało zrealizowane właśnie według tej recepty. Nie pomagają ani polskie gwiazdy, ani fakt, że film jest ekranizacją opartej na faktach powieści Uriego Oleva.

Po takim twórcy, jak Pepe Danquart, zdobywca Oscara za krótkometrażowy „Schwarzfahrer”, można było oczekiwać dużo, dużo więcej.

Piotr Radecki

"Biegnij, chłopcze, biegnij". Sprawdź datę emisji w telewizji

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • widz (gość)

    ogladalem wczoraj ,maly chlopczyk zyd prawie jak mc gaywer a wokol niego sami niedobrzy polacy :)) no i nazisci ktorzy nie moga go zlapac nawet uzywajac psow . Scenariusz na łoskara

    19.04.2017 14:25
  • podolanka (gość)

    Kto nakręci film o chłopcach (i dziewczętach) polskich uciekających przed banderowcami w czasach ludobójstwa na Polakach na Kresach?

    18.04.2017 19:41

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×