Bronisław Opałko nie żyje. Kabareciarz był twórcą Genowefy Pigwy [ZDJĘCIA]

Smutna wiadomość dla wszystkich fanów twórczości kabaretowej. Nie żyje Bronisław Opałko, twórca postaci Genowefy Pigwy. Artysta miał 66 lat.

Multimedia

Bronisław Opałko urodził się w 1952 roku w Kielcach, gdzie odebrał wykształcenie pedagogiczne. Swoją kabaretową karierę rozpoczynał w formacji "Pod postacią", aby później zasilić szeregi "Orkiestry do użytku wewnętrznego" oraz "Zespołu adwokackiego dyskrecja".

Norbi zastąpi Roberta Janowskiego? TVP komentuje plotki! [OŚWIADCZENIE]Zobacz więcej

W 1987 założył własny kabaret "Pigwa Show". Zresztą kreacja artystyczna Genowefy Pigwy przyniosła mu największą sławę. Była to postać wiejskiej kobiety z fikcyjnej wsi Napierstków w Kieleckiem, odzianej w charakterystyczną zapaskę i chustkę na głowie. W dowcipnych monologach, wywiadach z nią przeprowadzanych oraz piosenkach wyśmiewała polskie przywary oraz komentowała rzeczywistość.

Bronisław Opałko zmarł 8 sierpnia nad ranem w szpitalu w Kielcach.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Milena (gość)

    Szkoda wybitnego artysty a wszystko przez swoją pseudo zone która dla kasy a nie z miłosci z nim byla i jak córka ich podrosla to go porzucila rozwodu z nim nie brala bo z kasy go skubała slawna dzieki niemu się zrobiła bo w kabarecie z nim byla za dobre serce miał i swoim menagetem ją mianował a ona go olała i najpierw do Warszawy a potem do Angli zwiala i zdrowie i zycie mu zabrala bo go stresowala bo niewdzięczna była i hiena okropna :(

    19.08.2018 19:40
  • ciotka Halina co pupę wypina (gość)

    najpierw Smoleń teraz Opałko, szkoda chłopa...

    18.08.2018 19:18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×