"Chinatown". Netflix nakręci serialowy prequel głośnego filmu Romana Polańskiego! Za sterami twórca "Mindhuntera"!

Netflix zapowiedział nowy serial! Będzie to prequel filmu "Chinatown", który w latach 70. wyreżyserował Roman Polański. Sprawdź, co już wiadomo!

Multimedia

"Chinatown" to głośny film z 1974 roku, za którego Roman Polański został uhonorowany Złotym Globem. Wówczas główną rolę zagrał Jack Nicholson. Teraz Netflix ogłosił rozpoczęcie prac nad serialowym prequelem produkcji.

Nowe postacie w drugim sezonie! Kim są Viv, Rahim i Isaac?Zobacz więcej

Film opowiadał o prywatnym detektywie, Jake'u Gittesie, który dostał zlecenie śledzenia niewiernego męża. Szybko okazało się, że jego zleceniodawczynią wcale nie była żona mężczyzny, lecz ktoś zupełnie inny. Wściekły bohater postanawia się dowiedzieć kto go wystawił i stopniowo odkrywa różne ciemne interesy, urzędniczą korupcję oraz morderstwo.

Nowy serial ma opowiadać o młodości protagonisty filmu Polańskiego, a więc zapewne zostanie umieszczona w latach 20. XX wieku. Twórcy serialu będą chcieli pokazać, w jaki sposób Gittes próbuje rozkręcić swój detektywistyczny biznes w mieście, w którym rządzi korupcja i zorganizowana przestępczość.

Lucyfer już nie wróci na Ziemię? Gdzie spotka się Chloe?Zobacz więcej

Za prequel "Chinatown" odpowiadać będą David Fincher i Robert Towne. Pierwszy z nich pracował przy "House of cards", a obecnie jest pomysłodawcą i showrunnerem serialu "Mindhuter". Towne natomiast pracował przy oryginalnym filmie z 1974 roku, a także przy takich produkcjach jak "Mission: Impossible".

Na razie nie wiadomo, kiedy ruszą zdjęcia do nowego serialu. Nie ma również żadnych informacji na temat obsady i planowanej daty premiery.

"Mindhunter" sezon 2. - zwiastun:

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×