"Czar par". Hanna Dunowska nie żyje. Aktorka i prezenterka miała 60 lat

W czwartek, 1 sierpnia 2019 r. zmarła Hanna Dunowska - aktorka i prezenterka, która w latach 90. współprowadziła program "Czar par" z Krzysztofem Ibiszem. Miała 60 lat.

Multimedia

Hanna Dunowska nie żyje

Hanna Dunowska urodziła się 18 grudnia 1958 r. w Mińsku Mazowieckim. Będąc na trzecim roku studiów na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie zagrała pierwszą główną rolę kinową w wyróżnionym na festiwalu filmów fantastycznych w Porto i Madrycie psychologicznym dramacie fantasy Piotra Andrejewa "Czułe miejsca" (1980) oraz pojawiła się w serialu TVP Jana Łomnickiego "Dom" (1980).

"Czterdziestolatek" i inne seriale, które kiedyś emocjonowały Polaków [GALERIA]Zobacz więcej

Szczyt jej kariery to lata 90. XX wieku. Zagrała wtedy w serialu "07 zgłoś się" oraz u boku Krzysztofa Ibisza współprowadziła program "Czar par". Reżyserzy chętnie obsadzali ją w rolach hrabianek i księżnych. W życiu prywatnym nie układało się jednak tak dobrze, że w zawodowym. Dwa razy brała ślub i dwa razy małżeństwa rozpadły się. Kiedy lekarze wykryli u Dunowskiej nowotwór, aktorka wyznała: "Pan rak zmusił mnie do zastanowienia się nad życiem. Zrozumiałam, że paradoksalnie jest moim sprzymierzeńcem! Sprawił, że zaczęłam zwracać wreszcie uwagę na to, co czuję, czego chcę, a na co się nie zgadzam. To była wielka konfrontacja z sobą".

Ostatnimi czasy Hannę Dunowską mogliśmy oglądać m.in. w serialach "Na dobre i na złe", "Samo życie", "Glina", "Pensjonat pod Różą", "Pierwsza miłość", "Barwy szczęścia" i "Przyjaciółki". Karierę aktorską łączyła z pracą psychoterapeuty. Zmarła 1 sierpnia 2019 r. Smutną wiadomość przekazał filmpolski.pl.

Castingi do nowej edycji programu wystartowały! Jak zgłosić się do show TVP?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Justyna (gość)

  😭😭😭😭👎👎👎👎

  04.08.2019 07:19
 • bob (gość)

  Smutna wiadomość..[*]

  03.08.2019 12:36
 • Gość (gość)

  🌿🕯️🌿

  02.08.2019 12:57

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×