"Czarna Dalia". Prawdziwa i do dziś nierozwiązana historia morderstwa Elizabeth Short [RECENZJA]

Impulsywny Lee Blanchard i spokojny Dwight "Bucky" Bleichert pracują jako policjanci w Los Angeles i prowadzą śledztwo w sprawie zamordowania Elizabeth Short.

Multimedia

NASZA OCENA: 6/10

Rok 1947. Impulsywny Leland „Lee” Blanchard (Aaron Eckhart) i spokojny Dwight „Bucky” Bleichert (Josh Hartnett) są byłymi bokserami. Teraz pracują jako policjanci w Los Angeles. I właśnie rozpoczęli dochodzenie w sprawie Elizabeth „Betty” Short (Mia Kirshner), brutalnie zamordowanej hollywoodzkiej gwiazdki filmów klasy B, zwanej też „Czarną Dalią”.

Ich zaangażowanie w śledztwo zagraża związkowi Bucky'ego z piękną Kay (Scarlett Johansson). Z kolei Lee orientuje się, że intrygująca go Madleine (Hilary Swank) dość dobrze znała ofiarę. Idąc tym tropem, policjanci docierają do nieformalnej siatki układów i powiązań decydujących o rzeczywistej władzy w Los Angeles...

Trudno nie uciec od porównań z „Tajemnicami Los Angeles” i „Chinatown”, ale film Briana De Palmy jest – niestety – o dwie klasy słabszy. Jest dziwnie bezpłciowy (choć może lepiej byłoby użyć sformułowania poprawny) i jednowymiarowy. Chociaż są w nim nominowane do Oscara zdjęcia Vilmosa Zsigmonda. Szkoda, ale obejrzeć warto.

Piotr Radecki

Kryminał niem.-amer.-fr. 2006, reż. Brian De Palma

"Czarna Dalia". Sprawdź datę emisji

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×