Czy kalkulator OC zrewolucjonizuje system ubezpieczeń?

Opłacenie ubezpieczenia OC jest jednym z obowiązków ciążących na właścicielach samochodów. Mimo nasilającej się wojny cenowej pomiędzy firmami ubezpieczeniowymi ceny tej polisy wciąż pozostają wysokie.

Multimedia

Nic więc dziwnego, że kierowcy usilnie próbują znaleźć sposób na obniżenie rachunków, a branża fintech wychodzi im naprzeciw. Jednym z narzędzi, które mogą im pomóc, są kalkulatory OC. Branża fintech ma się w Polsce coraz lepiej. Niewątpliwie sprzyja jej rosnąca popularność rozwiązań z pogranicza finansów i nowoczesnych technologii.

Tendencja ma charakter rosnący, co potwierdza raport opublikowany przez Główny Urząd Statystyczny pt. „Jak korzystamy z Internetu? 2018”. Jego autorzy są przekonani, że rozwój telekomunikacji i informatyki w ostatnich latach porównywalny jest do rewolucji przemysłowej, która zmieniła oblicze świata.

Ich zdaniem, z którym trudno się nie zgodzić, XXI wiek to wiek społeczeństwa informacyjnego i nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych, które przyspieszają rozwój gospodarczy i zmieniają naszą rzeczywistość.

Finanse i technologia w rzeczywistości online

Zmienna rzeczywistość dotyczy także świata ubezpieczeń, a polisa OC jest tego najlepszym przykładem. Brak ważnego OC skutkuje bardzo wysokimi karami nakładanymi przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Już jednodniowe opóźnienie może kosztować 900 zł, jeśli jesteśmy właścicielem samochodu osobowego. W przypadku gdy jesteśmy posiadaczami autobusu lub samochodu ciężarowego koszty rosną do 1350 zł. Maksymalne progi kar zaczynają się przy dwutygodniowych przerwach w płatności, a kwoty są zdecydowanie wyższe. W przypadku samochodów osobowych to 4500 zł a dla aut ciężarowych i autobusów aż 6750 zł.

Aby uniknąć listu windykacyjnego z Funduszu, radzimy z odpowiednim wyprzedzeniem zadbać o uregulowanie należności. Zwlekanie z opłatami może nam przysporzyć jedynie dodatkowych kosztów. Tymczasem zakup ubezpieczenia OC, którego zakres precyzyjnie określa ustawa o ubezpieczeniach, jest banalnie prosty. Jedynym kryterium, którym powinniśmy się kierować przy podejmowaniu decyzji, jest cena. W związku z tym nie musimy szczegółowo analizować zapisów umowy ubezpieczeniowej.

Narzędzia internetowe czy wizyta w ubezpieczalni

Wielu z nas przyzwyczaiło się do wizyt w wybranej agencji ubezpieczeń. Nie oznacza to jednak, że jest to najlepsze rozwiązanie. Nie tylko pochłania mnóstwo czasu. Dodatkowo ogranicza nasz wybór do jednej lub dwóch ofert. Rzadko bowiem zdarza się, że klient odwiedzi kilkanaście biur po to, aby porównać oferty. Tego typu wizyty w stacjonarnych oddziałach częściej zdarza się wśród klientów poszukujących kredytów hipotecznych w bankach, a nawet wtedy często lenistwo bierze górę.

Branża finansowo-technologiczna rozumiejąc potrzeby klientów oczekujących prostych rozwiązań, przygotowała dla nich użyteczne narzędzie. To porównywarka OC, który pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Wystarczy wejść na stronę internetową kalkulatora OC porowneo.pl, a następnie podać podstawowe dane na temat ubezpieczanego pojazdu. W internetowym formularzu musimy wypełnić także zestaw podstawowych informacji na temat naszej historii ubezpieczeniowej.

Podamy informacje o wieku, miejscu zamieszkania oraz stażu za kierownicą. Niestety musimy liczyć się z tym, że ubezpieczyciel zrewiduje naszą ubezpieczeniową przeszłość. Jeśli byliśmy już sprawcami kolizji lub — co gorsza — wypadku samochodowego, z pewnością opłata będzie wyższa. W takiej sytuacji tym bardziej warto dołożyć starań, aby dobrze zweryfikować dostępne na rynku opcje. Ceny polis potrafią różnić się między sobą nawet o kilkaset złotych. Stawki rosną m.in. wraz z mocą silnika. Więcej zapłacą również młodsi kierowcy.

Ubezpieczeniowe 2w1, czyli internetowa prędkość i tradycyjna obsługa

Odpowiednio zaprojektowany kalkulator OC pełni nie tylko funkcję informacyjną, ale również pomaga sfinalizować transakcję. Jest to o tyle istotne, że czasami od groźby kar za opóźnienie w płatności dzielą nas już tylko godziny. Internetowe narzędzie pozwala zarówno wycenić oferty, jak i dokonać płatności online.

Co ciekawe, porowneo.pl jest doskonałym przykładem rozwiązania, które łączy ze sobą osiągnięcia technologiczne z tradycyjną obsługą klienta. Co to oznacza? Jeśli podczas wyboru oferty lub dokonywania płatności napotkasz jakiekolwiek trudności, lub będziesz mieć dodatkowe pytania, wystarczy zadzwonić do biura obsługi klienta, a konsultant przeprowadzi cię przez cały proces finalizacji transakcji.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×