Dariusz Szpakowski poderwał przyszłą żonę pod Kasprowym Wierchem. Żona komentatora sportowego jest gwiazdą seriali

Dariusz Szpakowski jest szczęśliwie żonaty już ponad trzydzieści lat. Los skrzyżował ścieżki jego i jego przyszłej żony aż trzy razy, zanim dziennikarz ośmielił się ją poderwać. Zobacz zdjęcia drugiej połówki najpopularniejszego polskiego komentatora.

Multimedia

Dariusz Szpakowski - żona

Dopiero gdy los skrzyżował ich ścieżki po raz trzeci, młody dziennikarz zatrudniony w redakcji sportowej Telewizji Polskiej, komentujący mecze piłki nożnej, odważył się zagadnąć śliczną szatynkę stojącą nieopodal niego w kolejce do wyciągu narciarskiego na Kasprowy Wierch. To były lata 80. Wcześniej to ona, Grażyna Strachota, zapytała go w charakteryzatorni TVP o wyniki słynnej niemieckiej łyżwiarki Kathariny Witt, a komentator zachwycił się nią niedługo potem podczas legendarnego już spektaklu "Brel" w warszawskim Teatrze Ateneum w 1985 roku, w którym śpiewała "Flamandów".

Wszystko już jasne! Dariusz Szpakowski będzie komentować finał Euro?Zobacz więcej

Pod Kasprowym Wierchem Dariusz Szpakowski zdobył się więc na odwagę, ale szybko został przez aktorkę zgaszony. Nie chciała by fakt, że pracuje w telewizji, dawał mu przeświadczenie o swojej wyjątkowości. Ale znowu los sprawił, że dziennikarz widział, jak kiepsko Grażyna Strachota radzi sobie na stoku i zaproponował jej lekcje. W restauracji, dokąd potem się udali, rozmawiali długie godziny i... tak zaczęło się uczucie, które trwa już ponad 30 lat.

Zakochałam się w Darku na śmierć i życie. Cztery lata później byliśmy już małżeństwem - powiedziała aktorka w wywiadzie dla „Świata seriali”.

Zdolna absolwentka warszawskiej PWST, młodsza od męża o dziewięć lat (wcześniej związana z Krzysztofem Kowalewskim) nieco przystopowała karierę zawodową, by urodzić dzieci - dwie córki, Julię i Gabrysię. Gdy się rodziły, Dariusz Szpakowski za każdym razem był nieobecny pracując, komentując mecze. Grażyna Strachota od czasu do czasu pojawiała się na dużym ekranie - m.in. w "Śmierci Johna L." Tomasza Zygadły, "Porno" Marka Koterskiego, "Historii niemoralnej" Barbary Sass. Gdy córki podrosły, rozwinęła karierę telewizyjną. Przez długie lata wcielała się w serialu "Złotopolscy" w Maritę Collin-Urbańską, grała także w "Klanie", "Brzyduli", "Barwach szczęścia", "M jak miłość", "Przyjaciółkach", a ostatnio w "Dziewczynach ze Lwowa".

Dorosłe córki już pracują - Julia jako specjalistka PR, a Gabriela jako producentka. Grażyna Strachota i Dariusz Szpakowski żyją szczęśliwie i spokojnie. W wolnym czasie organizują sobie wycieczki rowerowe. Wakacje chętnie spędzają w Juracie na Helu.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Mimi (gość)

    Ja ich lubię

    22.07.2021 21:46

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×