"Discopoland". TVP opowie o fenomenie disco polo! Co się wydarzy w 1. odcinku programu? [WIDEO+ZDJĘCIA]

„Discopoland” to dynamiczna, a przy tym zrealizowana z lekkością, seria muzyczno-dokumentalna, opowiadająca o fenomenie muzyki disco polo, o jej odbiorcach, twórcach i o tym, co sprawia, że gatunek ten cieszy się w Polsce nieustającą popularnością. Pierwszy odcinek programu już w kwietniu na antenie TVP2!

Multimedia

"DISCOPOLAND" ODCINEK 1 - PREMIERA W NIEDZIELĘ, 23 KWIETNIA, O GODZINIE 22.15 NA ANTENIE TVP2

Liczba odsłon klipów disco polo publikowanych w Internecie, mnogość koncertów i rzesze fanów, biorących w nich udział – to twarde dowody na to, że muzyka ta pozostaje jednym z najbardziej popularnych gatunków w Polsce. Co stoi za tą popularnością? Czy prawdą jest to, że w dużych miastach nie słucha się disco polo? Kim są wykonawcy i fani tego gatunku? Co ich łączy? Gdzie się spotykają, czym żyją, jakie mają upodobania, światopogląd, problemy…?

Discopolowy show w TVP2! Wiemy, kiedy emisja pierwszego odcinka!Zobacz więcej

Twórcy cyklu „Discopoland” z kamerami odwiedzą miejsca związane z fenomenem nurtu disco polo, zajrzą za kulisy scen koncertowych, dyskotek, sal weselnych i fanklubów. Porozmawiają z muzykami i tymi, którzy są odbiorcami ich twórczości. Spróbują „wgryźć się” w najprzeróżniejsze aspekty zjawiska, jakim jest disco polo i od podszewki poznać skupione wokół niego środowisko. Będzie to spojrzenie z perspektywy osoby z zewnątrz, a zarazem wnikliwego obserwatora, stroniącego od łatwych ocen i prostego etykietowania, a kierującego się życzliwą ciekawością ludzi i otaczającego świata. A wszystko to w atrakcyjnej i dynamicznej formie, nawiązującej do najnowszych trendów, prezentowanych w światowych stacjach muzycznych!

W pierwszym odcinku poznamy Patrycję, Damiana i ochroniarza „Maziego”. Patrycja i Damian to prywatnie fani disco polo. Patrycja na co dzień pracuje jako manikiurzystką, Damian jest stylistą fryzur, który właśnie otworzył swój salon fryzjerski, a „Mazi” to ochroniarz z klubu Explosion. Drogi naszych wszystkich bohaterów splatają się w jednym miejscu, czyli w klubie Explosion w Warszawie. Gwiazdą odcinka będzie zespół Mejk i urocza wokalistka - Elwira.

Premierowe odcinki „Discopoland” będzie można śledzić już od 23 kwietnia, w kolejne niedziele o godz. 22:15, na antenie TVP2.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×