Doda i Olga Bołądź w spektaklu Krzysztofa Materny "Słownik Ptaszków Polskich" [ZDJĘCIA]

Doda aktorką? Wokalistka zagra w spektaklu reżyserowanym przez Krzysztofa Maternę w Teatrze Imka. "Słownik Ptaszków Polskich" już od 6 maja!

Multimedia

Doda znalazła się w obsadzie spektaklu, rezyserowanym przez Krzysztofa Maternę. Oparty jest on na na opowiadaniu Jakuba Morawskiego "Słownik Ptaszków Polskich" i dotyczy klanów językowych w czasach, gdy całe grupy społeczne porozumiewają się językami zrozumiałymi wyłącznie dla siebie, a niezrozumiałymi dla innych, co uniemożliwia komunikację w "yciu plemiennym".

CZYTAJ TAKŻE:

DODA W ROZMOWIE Z KRZYSZTOFEM IBISZEM O MIŁOŚCI, PIENIĄDZACH I PLANACH NA PRZYSZŁOŚĆ [ZDJĘCIA]
NATALIA SIWIEC GWIAZDĄ REWII W TEATRZE SABAT [WIDEO]

- Morawski ma słuch na polszczyznę absolutny – mówi Krzysztof Materna – Stawia nam zasadnicze pytania: czy język polski jest w dalszym ciągu narzędziem naszej komunikacji czy może rozbija naszą językową tożsamość? Czy chcemy się słuchać nawzajem skoro się nie rozumiemy? Pracując nad spektaklem, zadajemy sobie również pytanie, czy nieprawdopodobna liczba językowych nieporozumień nie stanowi poważnego zagrożenia dla naszego społeczeństwa, którego rozwiązaniem może być zbiorowa terapia - dodaje aktor i reżyser.

Na scenie, oprócz Doroty Dody Rabczewskiej, zobaczymy m.in. Olgę Bołądź, Agnieszkę Suchorę, RobertaRozmusa i Janusza Chabiora. Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych. Można go zobaczyć w Teatrze Imka 6, 7, 10 i 11 maja.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×