Dokumenty historyczne Netflix. TOP15 najwyżej ocenianych produkcji o tematyce historycznej

Dokumenty historyczne Netflix — wybraliśmy TOP15 najwyżej ocenianych produkcji o tematyce historycznej w serwisie IMDb. Jakie seriale i filmy dokumentalne Netflixa cieszą się największym uznaniem widzów zainteresowanych tematyką historyczną? Sprawdź nasz ranking w galerii!

Multimedia

Dokumenty historyczne Netflix - co warto obejrzeć?

Biblioteka Netflixa stale się powiększa, a filmy i seriale dokumentalne stają się bardzo popularną pozycją. Produkcje oparte na faktach poruszają widzów i wywołują w nich skrajne emocje, zdobywają też prestiżowe laury i międzynarodową sławę jak m.in. "Amanda Knox" oraz "Making a murderer". W amerykańskim serwisie streamingowym dokumentów jest mnóstwo - wśród najlepszych seriali i filmów dokumentalnych Netflixa są też produkcje o tematyce historycznej. Jakie dokumenty historyczne Netflix są najlepsze?

"Iwan Groźny z Treblinki" - skandal wokół serialu o tematyce historycznej Netflixa

W listopadzie 2019 roku głośno było o dokumencie "Iwan Groźny z Treblinki", który przedstawia historię Iwana Demaniuka - strażnika niemieckich obozów śmierci. Dokument wywołał ogromne poruszenie w Polsce, wszystko za sprawą rażących błędów m.in. użycia nieprawidłowych map, które pozbawiają serial kontekstu. Po interwencji Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz premiera Mateusza Morawieckiego, Netflix zaczął pilnie przyglądać się tej sprawie. Sprawa błyskawicznie obiegła świat, a na list polskiego premiera do Netflixa zwróciły uwagę takie serwisy jak: Fox News, The Telegraph, New York Times, BBC i Hollywood Reporter.

Netflix odpowiada na apel premiera Mateusza Morawieckiego! Będą zmiany w serialu!Zobacz więcej

W czwartek (14.11) na Twitterze platformy pojawił się wyczekiwany przez wielu komentarz w sprawie serialu "The Devil Next Door" ("Iwan Groźny z Treblinki"). Netflix zobowiązał się dodać objaśniające adnotacje do niektórych przedstawionych w nim map, które będą podkreślać, że obozy zagłady i obozy koncentracyjne zostały zbudowane i były prowadzone przez niemiecki reżim nazistowski, który napadł na Polskę i okupował ją w latach 1939-1945.

Dokumenty historyczne Netflix - błędy i wpadki

Zamieszanie wokół serialu "Iwan Groźny z Treblinki" sprawiło, że widzowie zaczęli wspominać na forach internetowych o podobnych błędach w innych produkcjach historycznych dostępnych na Netfliksie. Przekłamujące mapy znalazły się też w takich pozycjach jak: "W kręgu zła: Ludzie Hitlera" oraz "Księgowy z Auschwitz".

Seriale i filmy dokumentalne Netflixa o tematyce historycznej budzą więc kontrowersje - pozostaje jednak wierzyć, że nieprawidłowości, uchybienia i błędy popełniane zostają w sposób niezamierzony.

Józef Piłsudski w filmach i serialach! Kto wcielał się w postać Marszałka na przestrzeni lat?Zobacz więcej

W galerii znajdziesz ranking TOP15 najwyżej ocenianych produkcji o tematyce historycznej na Netflix. Historie konfliktów zbrojnych i opowieść o człowieku, który na zawsze zmienił USA. Losy brytyjskiej rodziny królewskiej i obrazy dokumentujące okrucieństwo wojny. Sprawdź, jakie dokumenty historyczne Netflixa cieszą się uznaniem widzów i użytkowników serwisu IMDb. Są wśród nich wasze ulubione?

Zobacz galerię

TOP5 seriali Netfliksa

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×