Drugi sezon "Ripper Street" od 3 czerwca w Ale kino+

Nieudane śledztwo w sprawie Kuby Rozpruwacza obnażyło bezradność i niekompetencje londyńskiej policji. To dobra wiadomość dla rozkręcających interesy przemytników opium i wiatr w żagle dla bezkarnych skorumpowanych gliniarzy. Z taką rzeczywistością przyjdzie się zmierzyć detektywom w drugim sezonie serialu „Ripper Street”.

Multimedia

"Ripper Street" odcinek 1. s. 2. - Ale kino+, środa, 3.06.2015, godz. 20:10

Po nieudanym śledztwie w sprawie Kuby Rozpruwacza - zabójcy prostytutek, terroryzującego londyńską dzielnicę Whitechapel – powracają policjanci ze sławnej Dywizji H. Akcja drugiego sezonu serialu „Ripper Street” rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach związanych z próbą aresztowania Rozpruwacza. Tym razem uwagę detektywów przykują m.in.: morderstwo londyńskiego policjanta, w które mogą być zamieszani przemytnicy opium, zagadka zdeformowanego mężczyzny, seria porwań londyńskich działaczy politycznych czy podpalenie kościoła i zamieszki na tle religijnym.

Akcja serialu rozgrywa się w XIX-wiecznym Londynie. Atutem produkcji są nie tylko mroczne zagadki, nawiązujące do prawdziwych wydarzeń (np. sprawa Człowieka-Słonia), ale także wiernie oddane realia wiktoriańskiej Anglii. Zadbali o to: scenarzysta Richard Warlow (autor m.in. scenariusza do Waking the Dead – „Budząc zmarłych”) i reżyserzy – wśród nich Tom Shankland, reżyser serialu The Missing („Zaginiony”) czy Andy Wilson, który pracował przy „Poirot”, „Endeavour” czy „Wallander”. W obsadzie ponownie pojawi się m.in. Jerome Flynn, czyli Bronn z „Gry o tron”.

Wśród nagród i nominacji „Ripper Street” zdobył m.in. nominację do BAFTA TV Awards w 6 kategoriach (m.in. najlepszy serial dramatyczny, najlepszy aktor drugoplanowy - Jerome Flynn).

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×