"Ekler". Powstaje serial, który na pewno będzie hitem! Realizatorzy uderzają nim w "zepsuty pieniędzmi i władzą kler, który wspiął się za wysoko"

Serial komediowy piętnujący hipokryzję i chciwość Kościoła Katolickiego - tym właśnie będzie "Ekler". Jego producentką jest Beata Harasimowicz, a w rolach głównych zobaczymy m.in. Piotra Cyrwusa, Bartłomieja Kasprzykowskiego i Jerzego Schejbala.

Multimedia

"Ekler" - #StopRydzykizacjiPolski

Powyższym hasztagiem realizatorzy serialu komediowego "Ekler" promują swój projekt, który ma w satyryczny sposób obnażyć obłudę i niemoralność polskiego Kościoła Katolickiego i jego hierarchów. Akcja serialu będzie się rozgrywać w redakcji telewizji katolickiej „Wytrwamy”. Jej duchowym liderem jest Ojciec Przewodnik.

Czym jest tytułowy ekler? Realizatorzy tak tłumaczą ten termin na Instagramie:

Ekler – grupa osób związanych z wykonywaniem kultu Bożego (funkcja sakralna), posiadających odpowiednie święcenia oraz umiejętność zabawy i odkładania moralności na bok. 🙏 Pojęcie stanu duchownego powstało w prawie wyznaniowym, które zazwyczaj odróżniało duchowieństwo, czyli kler, od ludu. 21. wiek przyniósł potrzebę dopisania nowej grupy: Ekler. 🍷 Ktoś więcej niż duchowny - to zepsuty pieniędzmi i władzą kler, który wspiął się za wysoko. Alleluja i do przodu! <3 Widzimy się niebawem!

Aktorką i scenarzystką serialu „Ekler”, inspirowanego działalnością i wpływem na polski rząd Telewizji Trwam, jest Ewa Telega:

"Ekler" jest satyrą na to, co mi się nie podoba, co wokół mnie jest wręcz niemoralne. Chcę, żebyśmy przestali przymykać oko na to, że ten rząd traktuje nasz kraj jak dojną krowę. Kiedy zapadła decyzja, że pierwowzorem będzie Telewizja Trwam, zrobiłam bardzo dokładny research. Zaczęłam czytać wypowiedzi pana Rydzyka i wypowiedzi naszych polityków przyjeżdżających do niego. Okazało się, że to jest gotowy scenariusz. Wystarczy skleić ze sobą te wypowiedzi, odtworzyć to, jak oni do siebie mówią, jak zachowują się wobec siebie. Więc skorzystałam z tego w dużym stopniu pisząc „Ekler” - powiedziała twórczyni serialu w wywiadzie dla "Newsweek Polska".

W serialu zobaczymy postaci wzorowane na czołowych politykach PIS oraz Krzysztofa Skibę, który podkreśla, że szyderstwo z wiary i religii nie jest zamiarem realizatorów:

Śmiejemy się z rozpasanych biskupów, którzy zatracili się w chciwości i pazerności. Szydzimy z hipokryzji i chęci sprawowania władzy nad Polakami. Inspiracją byli dla nas prawdziwi hierarchowie. Rzecz dzieje się w środowisku katolickiej telewizji „Wytrwamy”, którą kieruje Ojciec Przewodnik – powiedział artysta w rozmowie z portalem Teleshow.

Beacie Harasimowicz, producentce serialu, Kościół Katolicki kojarzy się "z pychą, chciwością czy nieumiarkowaniem w jedzeniu i piciu":

Do tego dochodzą nadużycia seksualne. Z tym próbujemy walczyć za pomocą satyry. Nie ocieplamy wizerunku hierarchów, lecz pokazujemy kulisy działania Kościoła. Nasze hasła to „Stop rydzykizacji kraju” oraz „Serial podwyższonego Rydzyka”.

Pozostaje zakrzyknąć "Alleluja i do przodu!"

Serial "Ekler" od 14 października na platformie You Tube

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×