"Europa da się lubić". Paolo Cozza kiedyś był ulubieńcem telewidzów. Jak wygląda i czym się dziś zajmuje sympatyczny Włoch?

Do dziś Paolo Cozza jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych Włochów w Polsce. Sławę nad Wisłą przyniosły mu jego występy w programie "Europa da się lubić". Co dziś słychać u sympatycznego Włocha? Okazuje się, że nie może on narzekać na brak zajęć. Bardzo się zmienił od swojej ostatniej obecności w telewizji?

Multimedia

Paolo Cozza - historia sławy

Paolo Cozza to obok Conrado Moreno, Elisabeth Dudy, czy Steffena Möllera, jedna z największych gwiazd programu "Europa da się lubić". Włoch urodził się 1963 roku w Mediolanie. Pochodzi z prawniczej rodziny i właśnie z tą profesją wiązał swoją zawodową przyszłość. Udało mu się nawet studia prawnicze. Od wielu lat związany jest z firmą motoryzacyjną "Bottari Polska", gdzie zajmuje stanowisko dyrektora generalnego.

Do Polski przeprowadził się w 1995 roku, za sprawą Iwony Górskiej, w której bez pamięci się zakochał. Po latach wspólnej znajomości, w 2006 roku para postanowiła się pobrać. Paolo i Iwona wydali na świat trójkę dzieci: Valentino urodzonego w 2007 r., Nicole z 2009 r. i Leonardo urodzonego w 2015. Zakochani do dziś tworzą zgodne i szczęśliwe małżeństwo.

Sławę i rozpoznawalność przyniosły mu jego występy w programie "Europa da się lubić", gdzie występował w latach 2005-2008. Włoch z miejsca stał się ulubieńcem telewidzów, dzięki czemu dostał propozycję występu w 3. edycji "Tańca z gwiazdami", gdzie wraz z Kamilą Drezno odpadł na samym początku programu.

Ci uczestnicy odpadli z "Tańca z gwiazdami" jako pierwsi. Pamiętacie ich wszystkich?Zobacz więcej

Widzowie mieli okazję oglądać go również w odnowionej formule programu "Europa da się lubić - 15 lat później" w 2019 roku. W tym samym roku Paolo Cozza wystąpił również w muzycznym show Polsatu "Śpiewajmy razem. All Together Now", w którym był jednym z jurorów, a także gościł w "Jaka to melodia!".

Poza swoimi telewizyjnymi występami Paolo Cozza zasłynął również ze swojego uwielbiania do piłki nożnej. Praktycznie przez całe swoje życie deklarował swoje przywiązanie do klubu piłkarskiego Inter Mediolan. Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 2006 roku, Włoch był częstym gościem w telewizyjnym studiu mundialowym.

Po 2019 roku Paolo Cozza usunął się w cień, jeśli chodzi o jego obecność w mediach. Od tego czasu skupia się on bardziej na prowadzeniu swoich przedsiębiorstw. Obecnie można go oglądać w roli ambasadora marki zajmującej się produkcją makaronu.

Jak na przestrzeni lat zmieniał się Paolo Cozza? Zobaczcie w naszej galerii!

Zobacz galerię

Ewa Wachowicz przez lata uchodziła za najpiękniejszą Polkę. Kto by przypuszczał, że z takiej dziewczynki wyrośnie przyszła Miss Polski?Zobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×