"Europa filmowa". Rafał Zawierucha w podróży po Europie śladami największych europejskich i światowych dzieł filmowych! [ZDJĘCIA]

Rafał Zawierucha, aktor który właśnie zagrał Romana Polańskiego u Quentina Tarantino, wyrusza w podróż po Europie śladami największych dzieł filmowych. W drugiej odsłonie produkcji Canal+ Discovery pokaże widzom miejsca, w których kręcono do nich zdjęcia. Sprawdź, dokąd pojedzie Rafał i kogo spotka w tej niezwykłej podróży!

Multimedia

"Europa filmowa" - premiera drugiego sezonu już 9 grudnia o godz. 13:30 na antenie CANAL+ DISCOVERY! - sprawdź program tv

Niedawno zagrał Romana Polańskiego w hollywoodzkiej produkcji u „wielkiego” Tarantino, u boku m.in.: Brada Pitta, Leonardo Di Caprio, Ala Pacino i Margot Robbie. Teraz śladami innych uznanych twórców światowego kina Rafał Zawierucha zwiedza europejskie lokacje, które stanowiły tło dla wielu legendarnych filmów. To już druga taka filmowa podróż po Europie. Rafał pojedzie do miejsca narodzin najsłynniejszej włoskiej familii, gdzie swoje pierwsze kroki stawiał Vito Corleone. Odwiedzi śródziemnomorskie Hollywood, gdzie rozegrały się filmowe bitwy Hektora z Achillesem czy starcia Scottowskiego Gladiatora. Pokaże malownicze tereny i budynki z „Atlasu chmur” czy urokliwe zakątki Barcelony, po których przechadzały się Vicky i Cristina.

Polski aktor zagra Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarantino! Kim jest?Zobacz więcej

W drugim sezonie produkcji Canal+ Discovery na trasie podróży Rafała Zawieruchy znajdą się Sycylia, Malta, Wiedeń, Budapeszt, Edynburg i Glasgow oraz Portugalia i Hiszpania z Barceloną na czele. W każdym odcinku prowadzącemu towarzyszyć będą wyjątkowi goście związani z filmowym światem. Opowiedzą mu o kulisach pracy przy największych produkcjach. Zawierucha rozpocznie swoją podróż od Sycylii. W Palazzo Adriano zajrzy w miejsca, gdzie Giuseppe Tornatore kręcił „Cinema Paradiso”, z kolei w Savocy i Fiumefreddo di Sicilia porozmawia z twórcami genialnej trylogii „Ojciec Chrzestny”. Po posiadłości, która zagrała w filmie siedzibę Corleone oprowadzi prowadzącego sam właściciel, baron Franko Platania.

Kolejnym przystankiem wyprawy Rafała Zawieruchy będzie Malta, którą wielu określa jako śródziemnomorskie Hollywood. To tu powstały takie kinowe hity jak „Troja”, „Gladiator” czy „Alexander”. O wspomnianych produkcjach opowiedzą producent „Troi” oraz asystent reżysera „Assasin’s Creed”. W Wiedniu gościem Rafała Zawieruchy będzie m.in. Axl Newrkla, który przy filmie „Przed wschodem słońca” odpowiadał za wybór tej lokalizacji. Widzowie poznają też tajemnice powstania filmu „Mission Impossible”, a zdradzi je asystentka reżysera – Susanne Nowotny. Następnym przystankiem w tej szczególnej podróży po Europie będzie Budapeszt – tylko w ciągu ostatniego trzydziestolecia w mieście tym zrealizowano przeszło 400 produkcji. Odcinek pokaże mroczne tereny hal opuszczonych przez radzieckich żołnierzy, gdzie powstał jeden z najważniejszych obrazów w węgierskiej kinematografii – „Syn Szawła”. O jego realizacji opowie Laszlo Rajk, architekt i scenograf pracujący przy produkcji. Budapeszteńskie centrum kulturalno-komercyjne Balna odegrało za to ważną rolę w filmie „Marsjanin” Ridleya Scotta jako centrum dowodzenia NASA.

Rafał Zawierucha na tropie historii polskiego kina [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Rafał odwiedzi również Szkocję. W Glasgow zrealizowano m.in. „Atlas chmur” i „Trainspotting”, a w Edynburgu „Rydwany ognia” i „Kod Leonarda Da Vinci”. Gościem Zawieruchy, a zarazem przewodnikiem po tych miastach, będzie pisarka i scenarzystka Lin Anderson. Podróż zwieńczy wizyta prowadzącego w Portugalii i Hiszpanii, w tym także w Barcelonie, gdzie głos zabiorą twórcy takich klasyków jak „Zawód: reporter”, „Mechanik”, „Pachnidło” czy „Vicky, Cristina, Barcelona”.

Premierowy odcinek serii już w niedzielę, 9 grudnia o godzinie 13:30.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×