"Familiada". Taka wpadka wydarzyła się po raz pierwszy w historii! TVP przeprasza i tłumaczy, co się stało

Wpadka w "Familiadzie"! Tym razem nie chodzi o zabawną odpowiedź uczestnika czy wywołujące uśmiech na twarzy stwierdzenie prowadzącego. Coś takiego wydarzyło się po raz pierwszy w historii programu. TVP przeprasza i tłumaczy, co się stało.

Multimedia

Wpadka przy zliczaniu punktów w "Familiadzie"

"Familiada" to program, który emitowany jest niezmiennie od 1994 roku. W tym czasie z ust uczestników i prowadzącego, Karola Strasburgera, usłyszeliśmy wiele zabawnych stwierdzeń, które nie tylko stały się hitami w sieci, ale też weszły do codziennego słownika Polaków. Tym razem wpadka była jednak całkiem inna.

Zmiany zasad z okazji 25-lecia teleturnieju! Co o tym sądzi Karol Strasburger?Zobacz więcej

W sobotnim (7.11.2020) wydaniu "Familiady" uczestnikami były drużyny: Więsikowie i Kuzynki. jednym z pytań było "Kto potrzebuje do pracy specjalnej torby?". Pierwsza udzielona odpowiedź to "hydraulik". Pojawiła się na tablicy i była warta 24 punkty. Następnie wskazano lekarza, który prześcignął na tabeli hydraulika, ale miał przy tym... 21 punktów. Z kolei trzecie miejsce zajął listonosz, a za tę odpowiedź drużyna otrzymała... 26 punktów.

OGLĄDAJ "Familiadę" ONLINE w TVP VOD

Widzowie szybko zauważyli "nieścisłość" w punktacji i sposobie wyświetlania odpowiedzi na tabli. Zwrócili na to uwagę w mediach społecznościowych, aż w końcu TVP postanowiła wydać oświadczenie i przeprosić za błąd.

W sobotę, 7 listopada 2020 roku, wydarzył się pierwszy w 26-letniej historii "Familiady" chochlik systemu komputerowego. W trakcie gry przy pytaniu "Kto potrzebuje do pracy specjalnej torby?" program odpowiadający za tablicę pobrał liczbę "21" (zamiast "31") w pierwszej odpowiedzi, natomiast w trzeciej 26 (zamiast 16). Kolejność wytypowana przez ankietowanych była bez zmian - podobnie jak suma punktów. Nie miało to żadnego wpływu na decyzje zawodników przy beczce, a w konsekwencji na cały przebieg gry. Prowadzący, zawodnicy, jak i cała produkcja zespołu "Familiady" nie dostrzegła - w ferworze gry - błędu komputerowego. Przepraszamy Widzów za ten chochlik, dziękujemy za czujność i baczne oglądanie naszego programu - mamy nadzieję, że komputer nie pomyli się w następnym ćwierćwieczu programu.

Karol Strasburger wspiera Strajk Kobiet! Straci pracę w TVP? "Przeżyłem kilku prezesów, jestem wolnym człowiekiem"Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
 • Piotr (gość)

  Prowadzacy,aktor-pytanie jest takie.ZenadaDlaczego nie owakie lub s...........Prowadzacy,aktor-gdy pojawi sie dzwiek.Zenada.Przyklady-uwaga czytam pytanie-pytanie brzmi nastepujaco,oto pytanie.Gdy uslyszymy dzwiek,dzwiek ktory uslyszymy,dzwiek oznajmia,

  12.12.2021 00:16
 • Kola (gość)

  Wydaje mi się, że wpadki miały miejsce zawsze, ale jak one dotyczą tvp to jakoś bardziej się wzburzacie co jest dla mnie strasznie irytujące.

  14.11.2020 18:15
 • karola (gość)

  Oj tam, zwykle niedopilnowanie pracownika obsługi technicznej, a ludzie pompują to do ogromnej tragedii

  14.11.2020 02:51
 • Mikołaj (gość)

  Tu nie ma za co przepraszać, takie wpadki z natury się zdarzają, tym bardziej, że to pierwsza taka wpadka i to SYSTEMOWA.

  10.11.2020 10:02
 • Edek (gość)

  Jeszcze dobry hit co potrzebne do zrobienia sosu, kolo mówi sól a wyskakują przyprawy i jest zaliczone 😁💩

  09.11.2020 19:03
 • Jaro (gość)

  Zapewne ten sam "system komputerowy" zliczał głosy w ostatnich wyborach

  09.11.2020 12:16
 • Wer (gość)

  Jeszcze żeby Karol przeprosił za swoje dwaeścia i trzyeści......

  09.11.2020 11:18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×