Fani serialu "Dahmer" mają szansę obejrzeć dokumentalną wersję wydarzeń. Niedługo premiera miniserialu Netflixa "Rozmowy z mordercą. Taśmy Jeffreya Dahmera"

"Dahmer. Potwór: Historia Jeffreya Dahmera” nie schodzi z tapety i dalej bije rekordy popularności, znajdując się cały czas w TOP10 Netflixa. Opowiada prawdziwą historię seryjnego mordercy, który został skazany za kilkanaście brutalnych morderstw. Netflix zdecydował się opublikować również dokumentalną serię wywiadów z tytułowym mordercą.

Multimedia

"Dahmer" brutalny serial hitem Netflixa

Sam Netflix tak opisał ten trudny, drastyczny i budzący wiele kontrowersji serial:

W latach 1978–1991 Jeffrey Dahmer dokonał siedemnastu odrażających morderstw. Serial „Dahmer — Potwór: Historia Jeffreya Dahmera” przedstawia szczegóły tych horrendalnych zbrodni oraz ich defaworyzowane społecznie ofiary i środowiska, z których pochodziły. To właśnie systemowy rasizm i błędy policji pozwoliły jednemu z najgroźniejszych seryjnych morderców w Ameryce mordować przez ponad dekadę w biały dzień.

Inspirowany prawdziwą historią serial podbija listy popularności Netflixa. Kim był prawdziwy Dahmer?Zobacz więcej

Dokumentalna wersja serialu "Dahmer". Kiedy premiera?

Tymczasem Netflix nie zaprzestał na wersji fabularyzowanej historii opisującej czyny Jeffreya Dahmera. Platforma przygotowała również miniserial dokumentalny o seryjnym mordercy. "Rozmowy z mordercą: Taśmy Jeffreya Dahmera" ma trzy części, jest też trzecim epizodem z serii rozmów z mordercami, które wyreżyserował Joe Berlingera. W serialu znajdziemy niepublikowane nigdy przedtem nagrania wywiadów z Dahmerem i jego obrońcami. Zagłębiając się w wypaczoną psychikę mordercy, twórcy dokumentu przez pryzmat współczesności próbują odpowiedzieć na trudne pytania dotyczące odpowiedzialności policji.

"To ponowne przeżywanie traumy". Serial Netflixa budzi kolejne kontrowersjeZobacz więcej

"Dahmer" zyskał dużą popularność widzów Netflixa. Wokół serialu nie brakowało głośnych dyskusji i dobitnych wypowiedzi samych rodzin ofiar. Jak myślicie, czy dokument spotka się z podobnym odbiorem?

Tak Netflix opisuje swój nowy dokument:

Kiedy policjanci z Milwaukee weszli do mieszkania 31-letniego Jeffreya Dahmera w lipcu 1991 roku, odkryli przerażające prywatne muzeum seryjnego mordercy — zamrażarkę pełną ludzkich głów, czaszek, kości i innych szczątków w różnych stanach rozkładu oraz koszmarną ekspozycję.

Zajrzyj do galerii i zobacz, jak wyglądała prawdziwa twarz Jeffreya Dahmera.

Zobacz galerię

3 odcinki miniserialu "Rozmowy z mordercą: Taśmy Jeffreya Dahmera" będą dostępne od piątku, 7 października 2022 roku w serwisie Netflix.

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×