Festival CZ-PL. Małgorzata Królikowska-Ostrowska na Festivalu Kultury i Piosenki Polskiej i Czeskiej. Zobacz zdjęcia z drugiego dnia wydarzenia

W piątek 29 lipca 2022 r. wystartował Festival Kultury i Piosenki Polskiej i Czeskiej, którego pomysłodawcą był Paweł Królikowski. Aktora nie ma już dziś z nami, ale pamięć o nim i wymyślone przez niego inicjatywy potrzymuje wdowa po nim, Małgorzata Królikowska-Ostrowska. Zobacz, jak wyglądała niedziela - drugi dzień święta polskiej i czeskiej piosenki w Kudowie-Zdroju!

Multimedia

Małgorzata Królikowska-Ostrowska dokłada wszelkich starań na festiwalu, który wymyślił Paweł Królikowski

Paweł Królikowski, pomysłodawca i twórca Festivalu Kultury i Piosenki Polskiej i Czeskiej - wielki miłośnik kultury czeskiej, wymyślił ten, wyjątkowy pod wieloma względami festiwal, aby choć przez kilka dni narody polski i czeski, poprzez wspólne kulturalne działania i zabawę, pogłębiały dobrosąsiedzką więź i partnerstwo. Aktora już z nami już nie ma, ale rodzina i przyjaciele dokładają wszelkich starań, aby kontynuować jego dzieło. Dziś drugi dzień święta polskiej i czeskiej piosenki w Kudowie-Zdroju.

Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Jan Królikowski otworzyli festiwal im. Pawła Królikowskiego! Co w programie imprezy?Zobacz więcej

Tradycją jest już koncert "Co Czech to muzykant, a Polakom w to graj", do którego z roku na rok zgłasza coraz więcej śpiewających Czechów i Polaków. Wyjątkowo zapowiada się tegoroczny koncert galowy pt. "Polskie ślady Járy Cimrmana - największego czeskiego geniusza". Nazwiska wykonawców - Katarzyna Pakosińska, Ania Rusowicz, Zalia, Marta Burdynowicz, Joanna Jarmołowicz, Elis Ochmanová, Michał Meyer, Marcin Januszkiewicz i Josef Vágner i niezwykłe aranżacje, za którymi stoi Jan Królikowski, twórca muzyki do nominowanej do Oscara "Sukienki", gwarantują jak zwykle dobrą, kulturalną zabawę na wysokim poziomie.

źródło: AKPA.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Jagusia (gość)

    Niech lepiej dba o wnuka, a nie o tego nieakceptowalnego synusia..sexoholika.

    01.08.2022 12:39

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×