"Generał". Teatr Telewizji o Wojciechu Jaruzelskim! Zobaczcie zwiastun! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Już dzisiaj (10.12.2018) premiera nowego spektaklu Teatru Telewizji pt. "Generał". O czym opowiada widowisko? Zobaczcie zdjęcia!

Multimedia

"Generał" - premiera w poniedziałek, 10 grudnia, o godzinie 21:00 na antenie TVP1

"Generał" to telewizyjna realizacja przedstawienia Teatru IMKA, inspirowanego postacią generała Wojciecha Jaruzelskiego. Jest to tragikomiczna opowieść o człowieku, który w oczekiwaniu na proces i wyrok dokonuje rozliczenia z życiem i sumieniem.

Jan Englert wyreżyserował nowy spektakl Teatru Telewizji [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Ogarnięty wątpliwościami generał w samotności myśli o życiu i śmierci, winie i karze oraz logice dziejów. Spektakl nie jest apoteozą działań przywódcy, który wybrał mniejsze zło, ani historią krwawego oprawcy, bezwzględnego i nikczemnego. Twórcy unikają skrajności i starają się stworzyć obiektywny portret dyktatora.

Za reżyserię widowiska odpowiadają Aleksandra Popławska oraz Marek Kalita. W roli głównej na ekranie pojawia się Marek Kalita. Oprócz tego w obsadzie znaleźli się m.in. Małgorzata Maślanka, Mariusz Jakus, Robert Wabich, Krzysztof Ogłoza oraz Natalia Kalita.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • walet (gość)

    Teatr tragiczny, zadziorny, obrzydliwy, wprowadza konflikty społeczne. Na pewno nie przysporzy sympatii PIS owi, a wręcz odwrotnie.

    12.12.2018 02:39
  • ja70 (gość)

    Bardzo dobry i mocny przekaz spektaklu, w komentarzach utyskują czerwone elity

    11.12.2018 21:47
  • zenek krawiec (gość)

    bardzo dobrze zagrany i wyreżyserowany spektakl , brawo i dziękuje

    11.12.2018 16:01
  • k44 (gość)

    Niestety ale był to jeden z najgorszych teatrów telewizji jakie widziałem. Kalita owszem - bardzo dobrze przygotowany ale poza tym to co to miał być za przekaz reżysera?? Niesmaczne, po pół godzinie już miałem dosyć. Oby jak najmniej takich gniotów, czeka człowiek tydzień czasu żeby zobaczyć coś dobrego a tu takie rozczarowanie.

    11.12.2018 11:38
  • Polak (gość)

    Spektakl tendencyjny, wstrętne przedstawienie postaci, złośliwe treści, oglądałem z niesmakiem. To był inteligentny , kulturalny człowiek. Ktoś chciał po prostacku, obrzydliwie osądzić Generała Jaruzelskiego. To teatr prymitywny służący dzieleniu Polaków i obrażający Generała. Komuś zależało aby rodzinie ( córce ) Generała sprawić wielką przykrość.

    11.12.2018 11:19
  • Jurek (gość)

    Dosyć ,,osobliwie "postacie Po co i czemu ma służyć taka sztuka?

    11.12.2018 10:26
  • Anemony (gość)

    Wspaniałe przedstawienie Gratulacje!!!

    11.12.2018 04:39
  • Bob (gość)

    Dobry teatr telewizji plus i minus to erotyzm pokazany dosłownie :) jest to spektakl dla wszystkich nikt nie powinien się dąsać nic nie dodaje i nic nie ujmuje sprawcą / ofiarą. Muszę dodać że osoba która oddaje Wszystko albo cząstkę za wolność i prawdę jest Ofiarą wolności i prawdy. A sprawca na takiej osobie ZAWSZE wyznawcą zniewolenia i kłamstwa.

    10.12.2018 23:00
  • xyz (gość)

    Nie wiem co chciano przekazać że postać generała to tragiczna postać i trzeba mu współczuć ? Że cała rodzina generała była samotna ? A Kiszczak i Siwicki to pijący luzacy. ?

    10.12.2018 22:52
  • Tomasz (gość)

    Fajny

    10.12.2018 22:47
  • Ela (gość)

    Adam. Czerwony wsz@rzu

    10.12.2018 22:31
  • Barbara (gość)

    Własnie oglądam z niesmakiem. Teatr telewizji kiedyś był na wyższym poziomie. Płytka interpretacja postaci i brak głębszej analizy sprawiają, że nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ktoś koniecznie chce się odegrać na tej postaci. Spektakl tendencyjny.

    10.12.2018 22:31
  • Gwiazdka 5 (gość)

    Swietny spektaktl. Ostatnia minuta pokazuje jak samotnym czlowiekiem byl, i kto byl z nim...

    10.12.2018 22:31
  • Ada (gość)

    Super widowisko. Jula i żenada to resortowe dzieci-won

    10.12.2018 22:30
  • adam (gość)

    Czy teatr jest na faktach opowiedzianych przez żonę i córkę generała czy to jakieś fantazje reżysera ?

    10.12.2018 22:30
  • adam (gość)

    Czy teatr jest na faktach opowiedzianych przez żonę i córkę generała czy to jakieś fantazje reżysera ?

    10.12.2018 22:30
  • Żenada (gość)

    Ten spektakl to totalny idiotyzm. Jeśli za taki polot paeudoarrystyczny placi ministerstwo kultury albo tvp to gratuluję upadku. Dno

    10.12.2018 22:17
  • Jula (gość)

    Ręce precz od generała!

    10.12.2018 21:07