Głośne dokumenty w paśmie "Bez cenzury" w HBO i HBO2

W marcu w paśmie "Bez cenzury" HBO pokaże cztery głośne filmy dokumentalne. Filmy będą prezentowane w każdą środę w HBO2 o 22.00.

Multimedia

Pierwszym z nich będzie nominowany do Oscara film opowiadający historię fotografki Vivian Maier, drugim zainspirowany przez Steve’a Buscemiego dokument o nowojorskich strażakach, kolejnym - nietuzinkowa historia gangu złodziei klejnotów opowiedziana przez nich samych i ostatnim - stworzony przez Martina Scorsese dokument o magazynie The New York Review of Books.

"Szukając Vivian Maier" to jeden z najgłośniejszych dokumentów 2013 roku, nominowany do Oscara w kategorii „najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny”. Film prezentuje życie nowojorskiej niani, której miłością była fotografia. Skrywana, wieloletnia pasja Maier zaowocowała setkami zdjęć, ukazujących głównie Nowy Jork i Chicago, ludzi, budynki, samochody od lat pięćdziesiątych do osiemdziesiątych. Ona sama dla wielu była zagadką, ale jej zdjęcia oceniane są dziś jako mistrzowskie. Premiera filmu odbędzie się 1 marca o godz. 22.30 w HBO, a w HBO2 pojawi się 4 marca w HBO2. Film będzie dostępny również od 23 lutego w serwisie HBO GO.

Film "Dobra robota: Nowojorscy strażacy" to efekt współpracy nominowanej do Oscara dokumentalistki Liz Garbus oraz wybitnego aktora Steve’a Buscemiego. Nowojorscy strażacy na całym świecie znani są przede wszystkim dzięki brawurowym akcjom ratowniczym z 11 września 2001 roku. Film pokazuje pracę ekipy FDNY, w której w latach osiemdziesiątych pracował Buscemi. Przybliża w szczególny sposób codzienność strażaków, poświęcenie, z jakim ratują ludzi i ich mienie, a ich opowieści składają się na pełne emocji spojrzenie na historię Nowego Jorku. Premiera filmu w HBO2 i HBO GO odbędzie się 11 marca.

"Brawurowe kradzieże: Historia Różowych Panter" przedstawia działalność grupy zajmującej się kradzieżą klejnotów na szeroką skalę. Reżyserka filmu, Havana Marking, nagrodzona na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance za Upadłą gwiazdę Afganistanu, nakłoniła do zwierzeń przed kamerami dwoje z członków grupy, pochodzących z byłej Jugosławii Mike’a i Lelę. Każde z nich opowiada o swoich motywach i przedstawia zapierające dech w piersiach historie. Premiera filmu w HBO2 i HBO GO odbędzie się 18 marca.

W wyprodukowanym przez HBO dokumencie "The New York Review of Books: 50 lat literackich polemik" Martin Scorsese wraz z debiutującym w roli reżysera Davidem Tedeschi opowiadają historię legendarnego dwutygodnika specjalizującego się w literaturze, kulturze i wydarzeniach społeczno-politycznych. W tej opiniotwórczej gazecie z pięćdziesięcioletnią tradycją swoje teksty publikowali m.in. Timothy Garton Ash, Margaret Atwood, Isaiah Berlin, Noam Chomsky, J. M. Coetzee, Joan Didion, Vladimir Nabokov czy John Updike. Premiera filmu w HBO2 i HBO GO odbędzie się 25 marca.

Emisje filmów w HBO: Szukając Vivian Maier • 1 marca, 22.30 w HBO • 4 marca, 22.00 w HBO2 • od 23 lutego w HBO GO

Dobra robota: Nowojorscy strażacy • 11 marca HBO2 i HBO GO

Brawurowe kradzieże: Historia Różowych Panter • 18 marca HBO2 i HBO GO

The New York Review of Books: 50 lat literackich polemik • 25 marca HBO2 i HBO GO

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×