"Gra o tron". Emilia Clarke opowiedziała o swojej walce z tętniakiem mózgu. To cud, że może mówić. "Nie mogę używać części mojego mózgu"

Emilia Clarke zyskała międzynarodową sławę za sprawą swojej roli w "Grze o tron". Nie każdy jednak wiedział, że swego czasu aktorka zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W jednym z ostatnich wywiadów Clarke postanowiła opowiedzieć o swojej walce z tętniakiem mózgu.

Multimedia

Kilka lat temu znana z roli Daenerys Targaryen w "Grze o tron", Emilia Clarke zszokowała opinię publiczną informacją o tym, że 2011 roku wykryto u niej tętniaka mózgu. Ze względu na krwawienie w jej mózgu, aktorka natychmiastowo przeszła operację. Niestety niedługo po tym, jak Clarke powróciła na plan "Gry o tron", objawy się powtórzyły, przez co lekarze musieli wszczepić w jej głowę tytanowe płytki.

HBO szykuje dla widzów wyjątkowo mocny serial. "Najbardziej niemoralna historia miłosna w Hollywood"Zobacz więcej

Emilia Clarke opowiedziała o swojej walce z tętniakiem mózgu

Choć obecny stan zdrowia aktorki jest stabilny, to okazuje się, że walka z chorobą odcisnęła na jej organizmie spore piętno. W niedawnej rozmowie z BBC, Emilia Clarke wyznała, że nie jest w stanie w pełni używać swojego mózgu. Jednocześnie wyraziła swój podziw na tym, że pomimo tego jest w stanie normalnie funkcjonować.

Nie mogę używać części mojego mózgu. Tym samym jest to niezwykłe, że jestem w stanie mówić, czasami elokwentnie, i żyć zupełnie normalnie, bez żadnych konsekwencji - wyznała w rozmowie z BBC aktorka.

W dalszej części rozmowy, Emilia Clarke podkreśliła, że należy do bardzo wąskiej grupy ludzi, którzy mogą powiedzieć coś podobnego po swoich doświadczeniach z udarem mózgu. Opowiedziała również o jej nietypowej reakcji, gdy za każdym razem widzi skan swojego mózgu.

Sporej części brakuje, co zawsze mnie rozśmiesza. - stwierdziła.

Aktorka wyjątkowo długo ukrywała w tajemnicy informacje o swoich problemach zdrowotnych, gdyż nie chciała, by ludzie postrzegali ją przez pryzmat jej choroby. Obecnie jest nie tylko bardziej pogodna, ale także angażuje się w działalność charytatywną na rzecz ludzi cierpiących z powodu choroby naczyń krwionośnych mózgu.

Zobacz galerię

"Tajemnice Smallville" znowu online. Przypominamy serial, który przed laty cieszył się popularnościąZobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×