"Gramy dla Europy". Koncert z okazji 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej w TVP1! [KTO WYSTĄPI, PROWADZĄCY]

We wtorek, 30 kwietnia na Błoniach PGE Narodowego odbędzie się spektakularne wydarzenie plenerowe  z okazji 15-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej "Gramy dla Europy". W koncercie wezmą udział największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej m.in.: Natalia Szroeder, Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Margaret, Golec uOrkiestra, Gromee i Bovska.

Multimedia

Dokładnie 15 lat temu – 1 maja 2004 roku – Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Współpraca polityczna, kulturalna i gospodarcza w ramach UE, przekraczanie granic bez paszportów, modernizacja infrastruktury – to tylko niektóre dowody, że ostatnie lata to naprawdę dobry czas dla Polski. 15 lat to doskonały moment, aby wspólnie cieszyć się z tego sukcesu! Z tej okazji odbędzie się cykl wydarzeń kulturalnych osnutych wokół rocznicy. Jednym z nich jest wielkie widowisko "Gramy dla Europy", współorganizowane z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju, w którym artyści przygotowali muzyczne duety i nieznane dotąd aranżacje ulubionych utworów z ostatniego piętnastolecia.

"Gramy dla Europy" - kto wystąpi?

Na scenie zlokalizowanej na Błoniach PGE Narodowego w Warszawie 30 kwietnia wystąpią m.in.: Lao Che, Zakopower, Natalia Szroeder, Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Margaret, Sylwia Grzeszczak, Enej, Golec uOrkiestra, LemON, Daria Zawiałow, Muniek Staszczyk, Bovska, Kortez, Organek, O.S.T.R., The Dumplings, Katarzyna Cerekwicka, Mateusz Ziółko, Bedoes, Gromee, IRA, Atom String Quartet. Podczas wydarzenia w etiudzie opartej o mit porwania Europy wystąpi także formacja teatralna Art Color Ballet, wykorzystująca performance, body painting i taniec.

Spektakularnym wizualizacjom i animacjom 3D prezentowanym na wielkoformatowych ekranach towarzyszyć będą pokazy akrobacji powietrznej. Animacje 3D i narracja prowadzona przez gospodarzy koncertu Marcelinę Zawadzką i Tomasza Wolnego, dotyczyć będą obecności Polski w Unii.

Punktualnie o północy – czyli dokładnie w 15. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej – będzie miało miejsce uroczyste, symboliczne odliczanie od 28 do 1. Każda liczba wybrzmi w języku innego kraju Europy i oznaczać będzie kolejność wchodzenia do struktur Unii. W finale koncertu zostanie wykonany fragment Hymnu EU – "Oda do Radości" z udziałem muzyków młodego i starszego pokolenia, artystów reprezentujących różne gatunki i style muzyczne, chór, DJ, składy rockowe, klasyczne i dęte.

Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Narodowe Centrum Kultury. Partnerzy to: Telewizja Polska, Polskie Radio, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Teatr Wielki – Opera Narodowa, Muzeum Łazienki Królewskie.

"Gramy dla Europy" - gdzie oglądać?

Koncert "Gramy dla Europy" odbędzie się na błoniach PGE Narodowego – Warszawa, Aleja Zieleniecka 1, 30 kwietnia od godz. 19.30 (bramki otwarte od 18.00), wstęp wolny. Transmisja TV odbędzie się tego samego dnia, 30 kwietnia, o godz. 20:35 na antenie TVP1!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Orka (gość)

    Ale gdzie byl OSTR?????

    01.05.2019 06:56
  • Miop (gość)

    Wooow szacun dawno tak dobrego koncertu nie widziałam!! BRAWO!!!

    30.04.2019 23:46

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×