"Gwiezdne wojny III - Zemsta Sithów". Anakin Skywalker przechodzi na Ciemną Stronę Mocy! [RECENZJA]

Na tę scenę czekały miliony fanów gwiezdnej sagi: Anakin Skywalker przechodzi na Ciemną Stronę Mocy i przybiera złowrogą postać Dartha Vadera.

Multimedia

NASZA OCENA: 8/10

Po trzech latach ciężkich walk, Wojny Klonów dobiegają końca. Sytuacja wydaje się opanowana, ale Republika jest coraz słabsza, natomiast pozycja kanclerza Palpatine’a (Ian McDiarmid) wciąż się wzmacnia. Dodatkowym argumentem na jego korzyść jest porwanie go przez separatystów dowodzonych przez lorda Dooku (Christopher Lee). Podczas akcji uwalniania kanclerza prowadzonej przez Obi-Wan Kenobiego (Ewan McGregor) i Anakina Skywalkera (Hayden Christensen), ten drugi, podpuszczony przez Palpatine’a, zabija bezbronnego Dooku, łamiąc tym samym zasady rycerzy Jedi. Tymczasem Padmé Amidala (Natalie Portman) jest w ciąży i z coraz większym niepokojem patrzy na przemianę swojego ukochanego Anankina. Obawia się o niego, o mające się narodzić dzieci. Wkrótce potem w senacie kanclerz domaga się większych uprawnień, równocześnie mianując Anankina swoim reprezentantem w Radzie Jedi. To budzi nieufność wobec młodego wojownika. Rycerze nie wiedzą, że wszystkie te działania mają na celu przeciągnięcie Anankina na ciemną stronę Mocy. Gdyż to właśnie Palpatine jest groźnym Darthem Sidiousem, wielkim Lordem Sithów…

Trzecia część gwiezdnej sagi domyka wszystkie wątki pierwszej serii i kończy się niespełna 20 lat przed wydarzeniami, które rozpoczynają „Gwiezdne wojny – część IV: Nowa nadzieja”. To jednocześnie najbardziej brutalny ze wszystkich filmów sagi: jako jedyny otrzymał ograniczenia wiekowe i nie może być zaliczony do kina familijnego. Jest tu tez najwięcej scen z efektami specjalnymi, a wykorzystane animacje mają łączną długość 90 min!

Piotr Radecki

"Gwiezdne wojny III - Zemsta Sithów". Sprawdź datę emisji

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×