"Iron Man". Udana ekranizacja popularnego komiksu [RECENZJA]

Inżynier i multimilioner Tony Stark zostaje porwany przez bojowników, którzy żądają, by stworzył im nowoczesną broń. Ten w tajemnicy konstruuje kombinezon bojowy, który zmienia go w Iron Mana.

Multimedia

NASZA OCENA: 7/10

Miliarder Tony Stark (Robert Downey Jr.), jest niezwykle zdolnym konstruktorem, a dzięki temu - właścicielem korporacji Stark Industries zajmującej się produkcją broni. Spokojnie sobie żyje, zarabia wielkie pieniądze i zajmuje się tworzeniem nowych wynalazków o militarnym przeznaczeniu. Wszystko się zmienia, gdy zostaje przypadkowo porwany przez grupę pustynnych watażków. Kiedy porywacze orientują się, kto wpadł w ich ręce, postanawiają zmusić go do wyprodukowania w ich ukrytym warsztacie rakiet, za pomocą których przejmą panowanie nad całym rejonem. Jednak nie są na tyle bystrzy, by się zorientować, że zamiast tego, Stark konstruuje kuloodporną zbroję, dzięki której ucieka.

Po powrocie, pod wrażeniem swoich przeżyć, postanawia całkowicie zmienić profil produkcji swojej korporacji - na pokojową. A sam udoskonala swoją zbroję, która nie tylko jest kuloodporna, ale również lata. Już jako tytułowy Iron Man podejmuje walkę ze złem na świecie. Jest oczywiste, że nie wszystkim się taka niespodziewana wolta podoba: przeciwny jej jest przede wszystkim Obadiah Stane (Jeff Bridges), który kierował korporacja podczas nieobecności Starka. I zrobi wszystko, aby Stark swoich planów nie wprowadził w życie…

Całkiem udana ekranizacja popularnego komiksu nominowana do Oscara w dwóch technicznych kategoriach.

Piotr Radecki

Film s.f. USA 2008, reż. Jon Favreau

"Iron Man" w tv. Sprawdź datę emisji!

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×