Jacek Kurski prezesem TVP na kolejną kadencję. "Telewizja Polska to moje największe wyzwanie w życiu"

Jacek Kurski zostaje w TVP na kolejną, 4-letnią kadencję. Prezes w najnowszym wywiadzie podkreśla, że jest zadowolony z wyboru, bo "jest to potwierdzeniem wykonywanego mandatu”.

Multimedia

Jacek Kurski prezesem TVP na kolejne cztery lata

Telewizja Polska zostaje pod kierownictwem Jacka Kurskiego. W środę, 9 czerwca, podczas posiedzenia Rady Mediów Narodowych, Kurski został powołany na kolejną, 4-letnią kadencję.

Telewizja Polska to niezwykle ważna instytucja, moje największe wyzwanie w życiu. Cieszę się, że pomimo tak wielu trudności, polaryzacji, napięć, a także problemów systemowych, udaje się skutecznie realizować misję, a przede wszystkim łączyć ją z oglądalnością. Zresztą to było moim marzeniem, wyzwaniem, ale i rzeczą, którą udało mi się w porę zdiagnozować. Najkrócej mówiąc: to jest właśnie przepisem na sukces. Trzeba robić słuszne rzeczy, które w dodatku jeszcze będą oglądane - komentuje Kurski w rozmowie z serwisem Wirtualne Media.

Przypominamy, że Jacek Kurski jest prezesem TVP od stycznia 2016 roku. W marcu ub.r. został z tej funkcji odwołany, ale pozostawał w TVP jako doradca Macieja Łopińskiego. Wydarzyło się to w momencie, gdy na podpis prezydenta Andrzeja Dudy czekała nowelizacja ustawy abonamentowej gwarantująca niemal 2 mld zł z budżetu państwa na media publiczne. Kilka miesięcy później, w sierpniu 2020 roku, Jacek Kurski ponownie został powołany przez Radę Mediów Narodowych na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • czytelnik (gość)

  Według mnie TVP - odkąd pis doszło do władzy - dalece odbiega od standardów europejskich, jako telewizja. Jeden z wieloletnich pracowników telewizji , który odszedł w 2016 roku, podał w uzasadnieniu: "Nie mam ochoty współpracować z tubą propagandową jednej partii". Pełny artykuł można przeczytać na stronie Rzeczpospolitej pod adresem: https://www.rp.pl/Media/160319570-Korespondent-TVP-rezygnuje-Tuba-propagandy.html

  01.09.2021 21:23
 • Marika (gość)

  Ja ta,m osobiście za Kurskim nie przepadam, ale jeśli chodzi o TVP to faktycznie się rozwinęła i jest co oglądać, o sporcie juz nie wspomnę. I jakby nie patrzeć to jednak jego sukces, wiec raczej dobrze, że znów go wybrali.

  22.06.2021 22:52
 • Mila (gość)

  I faktycznie Kurski daje radę ,dobrze w sumie, że go ponownie wybrano na to stanowisko.

  22.06.2021 22:43
 • Kielczyk (gość)

  a komu Kurski przeszkadza, on swietnie sobie radzi w roli prezesa, wiec to logiczne ze został nim po raz kolejny

  20.06.2021 00:12
 • Ewelina RR (gość)

  Kurski robi kawał dobrej roboty w TVP więc mnie to nie dziwi ,ze go wybrali.

  20.06.2021 00:11
 • remik (gość)

  TVP za jego czasów przeszły ogromne zmiany na plus, a dzięki platformie online, wszelkie produkcja, są łatwiej dostępne dla każdego. Kurski zapracował na taką decyzję

  16.06.2021 23:27
 • gość (gość)

  Gratulacje czekam na nowe sezony Seriali Drogi Wolności , Blondynka i Wojenne Dziewczyny !!!

  10.06.2021 17:43

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×