Jacek Kurski prezesem TVP na kolejną kadencję. "Telewizja Polska to moje największe wyzwanie w życiu"

Jacek Kurski zostaje w TVP na kolejną, 4-letnią kadencję. Prezes w najnowszym wywiadzie podkreśla, że jest zadowolony z wyboru, bo "jest to potwierdzeniem wykonywanego mandatu”.

Multimedia

Jacek Kurski prezesem TVP na kolejne cztery lata

Telewizja Polska zostaje pod kierownictwem Jacka Kurskiego. W środę, 9 czerwca, podczas posiedzenia Rady Mediów Narodowych, Kurski został powołany na kolejną, 4-letnią kadencję.

Telewizja Polska to niezwykle ważna instytucja, moje największe wyzwanie w życiu. Cieszę się, że pomimo tak wielu trudności, polaryzacji, napięć, a także problemów systemowych, udaje się skutecznie realizować misję, a przede wszystkim łączyć ją z oglądalnością. Zresztą to było moim marzeniem, wyzwaniem, ale i rzeczą, którą udało mi się w porę zdiagnozować. Najkrócej mówiąc: to jest właśnie przepisem na sukces. Trzeba robić słuszne rzeczy, które w dodatku jeszcze będą oglądane - komentuje Kurski w rozmowie z serwisem Wirtualne Media.

Przypominamy, że Jacek Kurski jest prezesem TVP od stycznia 2016 roku. W marcu ub.r. został z tej funkcji odwołany, ale pozostawał w TVP jako doradca Macieja Łopińskiego. Wydarzyło się to w momencie, gdy na podpis prezydenta Andrzeja Dudy czekała nowelizacja ustawy abonamentowej gwarantująca niemal 2 mld zł z budżetu państwa na media publiczne. Kilka miesięcy później, w sierpniu 2020 roku, Jacek Kurski ponownie został powołany przez Radę Mediów Narodowych na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • gość (gość)

    Gratulacje czekam na nowe sezony Seriali Drogi Wolności , Blondynka i Wojenne Dziewczyny !!!

    10.06.2021 17:43

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×