"Jak nas widzą". Prokurator mocno krytykuje serial Netfliksa! Będzie koleny pozew?

Linda Fairstein, prokurator pracująca przy sprawie tzw. Piątki z Central Parku, na łamach prasy ostro skrytykowała nowy miniserial Netfliksa! Sprawdź szczegóły!

Multimedia

"Jak nas widzą", czyli oparty na faktach miniserial opowiadający historię tzw. Piątki z Central Parku, miał swoją premierę 31 maja 2019 roku i wzbudził w USA niemałe kontrowersje. Głos w sprawie zabrało sporo osób związanych ze sprawą.

Netflix zapowiada kontynuację serialu z Natashą Lyonne!Zobacz więcej

Wśród nich była także Linda Fairstein, która była członkiem zespołu prokuratorów pracujących wówczas przy tej sprawie. Na łamach "Wall Street Journal" prawniczka oskarżyła Netfliksa o manipulację i zniesławienie jej osoby. Jej zdaniem oskarżeni byli winni przynajmniej części postawionych zarzutów, przedstawione w serialu sceny znęcania się na zatrzymanymi nigdy nie miały miejsca, a ona sama, grała ją Felicity Huffman, została pokazana jako osoba skrajnie niekompetentna.

Mirosław Zbrojewicz jakiego jeszcze nie znacie. Aktor w niezwykły sposób promuje nowy serial Netflixa!Zobacz więcej

Słowa Fairstein wywołały burzę w internecie. Większość internautów stanęła jednak po stronie Netfliksa, powstał nawet specjalny hashtag - #CancelLindaFairstein, a była prokurator straciła pracę w wydawnictwie. Póki co nie wiadomo, czy zamierza wejść z producentami serialu w spór prawny. Nie byłby to jednak pierwszy taki przypadek - Netflix został już pozwany przez Virginię Vallejo za serial "Narcos" i przez Andrew Colborna za "Making a Murderer".

"When They See Us" - teaser:

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×