"Jak stracić przyjaciół i zrazić do siebie ludzi". Pełna gwiazd komedia celebrycka [RECENZJA]

Sidney Young (Simon Pegg) to sfrustrowany i zakompleksiony intelektualista, który - zazdroszcząc gwiazdom ich statusu - wyżywa się na nich jako dziennikarz brytyjskiego odpowiednika "Pudelka".

Multimedia

NASZA OCENA: 6/10

Dzięki swej bezczelności udaje mu się wkręcić na przyjęcie po rozdaniu Brytyjskich Nagród Filmowych jako opiekun Babe - świnki z klasą. Kiedy jednak jego podopieczna demoluje imprezę, dochodzi do skandalu. Dzięki temu o Sidneyu robi się głośno, co owocuje propozycją pracy w nowojorskim tygodniku plotkarskim "Sharps". Nasz bohater szybko się orientuje, że aby za oceanem zrobić karierę, trzeba zrezygnować z wielu zasad i pójść na kompromisy. A to mu się coraz mniej podoba...

Trudno powiedzieć, na ile jest to komedia romantyczna, ale na pewno ten film próbuje być komedią celebrycką. Opartą zresztą na przypadkach Toby'ego Younga, który w książce pod tym samym tytułem opisał swoją pracę w magazynie "Vanity Fair". Film jednak jest łagodniejszy, za to pełen gwiazd i gwiazdeczek z Megan Fox, Kirsten Dunst i zaskakująco dobrą Gillian Anderson na czele.

Piotr Radecki

Ang. komedia romantyczna 2008, reż. Robert B. Weide

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×