"Jak zmienić świat?". Pharrell Williams, Hugh Jackman i Usher walczą z biedą! Gdzie oglądać?

Trudno zmieniać świat w pojedynkę. Jednak im więcej z nas będzie próbować, tym efekt działań będzie lepszy. Inicjatorzy ruchu Global Citizen, którego celem jest wyeliminowanie skrajnego ubóstwa na świecie do 2030 r, zmobilizowali wielu ludzi dobrej woli, w tym celebrytów - wśród których znaleźli się m.in. Hugh Jackman, Pharrell Williams i Usher - do walki z najważniejszymi problemami świata."Jak zmienić świat?" w National Geographic już wkrótce!

Multimedia

"Jak zmienić świat?" - premiera w sobotę 7 września o godz. 20:00 na kanale National Geographic! - sprawdź program tv

Global Citizen to ruch, którego celem jest wyeliminowanie skrajnego ubóstwa na świecie do 2030 r. Bez względu na to, czy im się to uda, czy nie, zmobilizowanie tak wielu ludzi dobrej woli, w tym licznych celebrytów, do walki z najważniejszymi problemami świata jest olbrzymim sukcesem.

Kylie Jenner w dokumencie o raperze! Kiedy premiera?Zobacz więcej

- Miałem szczęście, że urodziłem się i wszystkie moje potrzeby życiowe były spełniane - żywność schronienie, odzież, edukacja były dla mnie swobodnie dostępne. Nie musiałem robić nic, by to zdobyć. Ale jest miliard ludzi na planecie, którzy czego by nie zrobili, to takich możliwości nie mają – mówi w jednym z odcinków serii aktor Hugh Jackman.

Niewystarczające zasoby żywności, brak dostępu do edukacji, społeczne stygmatyzowanie biedy – to problemy, z którymi mierzy się Global Citizen. I każdy w organizacji wierzy, że się uda, w myśl słów Nelsona Mandeli, które w programie przypomina Usher: - Bieda jest problemem stworzonym przez człowieka, to my musimy i możemy go rozwiązać.

W każdym odcinku „Jak zmienić świat?” widzowie mają okazję poznać inny aspekt działania Global Citizen. Spędzimy czas z organizatorami poszczególnych akcji, poznamy przebieg kampanii w różnych krajach, zobaczymy, jak w działania na rzecz walki z ubóstwem angażują się celebryci. A lista znanych filantropów jest imponująca – w serialu pojawią się m.in. Common, Pharrell Williams, Rachel Brosnahan, Gayle King, Bonang Matheba, Darren Criss, Uzo Aduba, Becky G i Priyanka Chopra Jonas czy wspomniani Hugh Jackman i Usher.

Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski razem w Amsterdamie! Pracują czy odpoczywają?Zobacz więcej

National Geographic pokazuje widzom wiele dowodów na to, że nawet skromne, oddolne działania mogą zmienić szarą rzeczywistość. Warunkiem jest połączenie sił we wspólnym wysiłku. Seria powstała we współpracy z firmą Procter & Gamble i zostanie wyemitowana w 172 krajach, w 43 językach, co oznacza, że będzie dostępna dla 463 miliony gospodarstw domowych. Czy to wystarczy, żeby choć odrobinę zmienić świat?

Zobacz galerię

Źródło: Cover Video/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×