Jubileusz Teresy Lipowskiej w TVP Seriale

Dla Teresy Lipowskiej – gwiazdy serialu "M jak miłość" - ten rok to rok jubileuszy! Pół wieku temu zagrała w pierwszym polskim serialu telewizyjnym "Barbara i Jan". Ale pierwszy raz pojawiła się na ekranie – jako nastolatka - w filmie "Pierwszy start" (reż. Leonard Buczkowski) w 1950 roku!

Multimedia

Teresa Lipowska występowała w Teatrze Nowym i Teatrze Syrena w Warszawie. Wiele lat była związana z Kabaretem "Dudek". Zagrała jedną z głównych ról w filmie "Rzeczpospolita babska". Wystąpiła w serialach: "Przygody psa Cywila", "Stawiam na Tolka Banana", "Dyrektorzy", "Noce i dnie", "Polskie drogi", "Lalka", "Dziewczyna i chłopak", "Rodzina Połanieckich", "Matki, żony i kochanki" oraz w filmie "Tato".

Największą popularność Teresie Lipowskiej przyniosła rola Barbary Mostowiak w serialu TVP 2 "M jak miłość" (od 2000 r.). W 2010 r. została wyróżniona przez Zespół Artystyczny Teatru Polskiego Radia nagrodą Wielkiego Splendora.

Z okazji jubileuszu, 9 kwietnia 2015 r., w TVP Seriale o godz. 18:40 będzie można zobaczyć relację z jubileuszu Teresy Lipowskiej. Udział w nim wzięli aktorzy, którzy partnerowali Teresie Lipowskiej na planie filmowym: Irena Karel ("Rzeczpospolita babska"), Anna Nehrebecka ("Rodzina Połanieckich"), Małgorzata Pieńkowska, Kacper Kuszewski, Witold Pyrkosz ("M jak miłość").

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×