"Jutro wychodzę za mąż". Niespodzianka przed ślubem [RECENZJA]

Przygotowująca się do ślubu z Williamem Manon nieoczekiwanie spotyka mężczyznę, który przysięga jej, że są sobie stworzeni.

Multimedia

NASZA OCENA: 6/10

Manon zna Williama już kilka lat. Zbliża się dzień, w którym wreszcie powiedzą sobie sakramentalne „tak”. Niedługo przed uroczystością kobieta spotyka jednak nieznajomego, który zarzeka się, że to właśnie ona jest „tą jedyną”, że są sobie pisani i dla siebie przeznaczeni, że czekał na nią całe życie. Manon spławia natręta, jednak… przed ceremonią ślubną William przedstawia jej swego świadka, kumpla z Australii, Juliena – okazuje się nim być właśnie ów nieznajomy…

„Jutro wychodzę za mąż” to komedia romantyczna nakręcona specjalnie na potrzeby telewizji, a wyemitowana po raz pierwszy na francuskim kanale M6. Scenariusz do specjalnie oryginalnych nie należy – oto facet, który całe życie wierzył, że gdzieś jest „ta jedyna”, a gdy ją znalazł, ona właśnie wychodzi za mąż, w dodatku za najlepszego kumpla, więc odbicie jej wydaje się co najmniej dwuznaczne moralnie… Było podobnych układów i dramacików w historii komedii romantycznej wiele, przykładem „Mój chłopak się żeni” (jedyną różnicą było to, że tam pokazano sytuację z drugiej strony, oczami tej nieszczęśliwej, której miłość i biały welon uciekają sprzed nosa). Reżyser Vincent Giovanni, specjalizujący się w serialach i pełnometrażówkach telewizyjnych (nie zadebiutował do tej pory w kinie), musiał więc postawić na coś innego. I udało mu się – film ma naprawdę świeże, niezłe i dowcipne dialogi, ma też lekki, typowy dla wielu francuskich produkcji klimat. No i mniej w nim lukru, który zazwyczaj aż spływa z podobnych obrazów nakręconych w Hollywood… W obsadzie nie zobaczymy znanych nazwisk, ale aktorzy zagrali naturalnie i z wdziękiem, z pewnością nie będą musieli się wstydzić umieszczać „Jutro wychodzę za mąż” w swoim CV. Jeśli ktoś lubi komedie romantyczne odbiegające nieco klimatem – i odrobinę poważniejsze – od amerykańskich, na pewno nie będzie zawiedziony.

Beata Cielecka

"Jutro wychodzę za mąż" w tv. Sprawdź datę emisji!

WRÓĆ DO PROGRAMU TV!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×