"Karnawał zwierząt". Familijny balet w TVP Kultura. Kiedy premiera? [ZDJĘCIA]

4 lutego (niedziela) o godz. 16:15 TVP Kultura zaprasza na fascynujący familijny spektakl baletowy „Karnawał zwierząt” Camille`a Saint-Saënsa. Przed emisją przedstawienia o godz. 16:05 Dyrektor TVP Kultura Barbara Schabowska porozmawia z autorką choreografii widowiska - Anną Hop.

Multimedia

Zrealizowane w sezonie 2016/2017 przedstawienie Opery Wrocławskiej to efekt współpracy choreografki Anny Hop, autorki scenografii i projekcji Małgorzaty Szabłowskiej oraz kostiumografki Katarzyny Rott. Artystki wzięły na warsztat utwór wybitnego francuskiego kompozytora Camille’a Saint-Saënsa, autora wielu koncertów fortepianowych, skrzypcowych i wiolonczelowych, a także poematów symfonicznych „Kołowrotek Omfalii”, „Taniec szkieletów” oraz opery „Samson i Dalila”.

Opera George'a Gershwina na TVP Kultura. Kiedy emisja? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

„Karnawał zwierząt” Opery Wrocławskiej jest pełną fantazji podróżą do krainy wyobraźni i snu. Śni go Laura, dziewczyna odpoczywająca po dniu pełnym wrażeń, który spędziła w zoo i w operze, dokąd na spektakl baletowy zabrali ją rodzice. W tym śnie tańczą odrealnione zwierzęta. Widowisko baletowe to czternaście miniatur, z których każda reprezentuje grupę zwierząt i jest wykonywana przez inne składy instrumentalistów, co w przypadku najmłodszych odbiorców pełni też funkcje dydaktyczne. Mamy tu m.in. lwa, żółwie, słonia, kangury, kukułkę w głębi lasu, łabędzia, a nawet skamieliny.

W roli Laury występuje młoda amerykańska tancerka Remy Lamping, partie solowe wykonują też m.in. Dajana Kłos, Daniel Agudo Gallardo i Łukasz Ożga. Orkiestrą dyryguje Marcin Nałęcz-Niesiołowski, dyrektor Opery Wrocławskiej.

„Karnawał zwierząt” w niedzielę 4 lutego o godz. 16:15 w TVP Kultura

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×