Karolina Lewicka zawieszona po wymianie zdań z ministrem kultury [WIDEO]

Gościem programu "Minęła dwudziesta" w TVP Info był minister kultury i wicepremier, prof. Piotr Gliński. Po ostrej wymianie zdań prowadzącą, dziennikarka Karolina Lewicka została zawieszona.

Multimedia

Minister kultury prof. Piotr Gliński został zaproszony do programu "Minęła dwudziesta" przy okazji dyskusji dotyczącej premiery sztuki "Śmierć i dziewczyna" we wrocławskim Teatrze Polskim. Nowy minister wystosował do marszałka województwa dolnośląskiego pismo, w którym domagał się natychmiastowego wstrzymania przygotowań do premiery. Jak tłumaczył w programie, żądanie było podyktowane faktem, iż podczas przedstawienia, miało dojść do aktu seksualnego w wykonaniu zagranicznych aktorów pornograficznych.

Dziennikarka TVP Info Karolina Lewicka przytoczyła treść artykułu konstytucji, mówiącego o wolności artystycznej i pytała swojego rozmówcę, czy on wciąż w Polsce obowiązuje. Prof. Gliński w końcu stwierdził, że program "Minęła dwudziesta" jest "propagandowy, tak jak cała stacja, która uprawia manipulację od kilku lat". Dodał też, że wkrótce "to się zmieni, bo tak Telewizja Publiczna funkcjonować nie powinna".

Po emisji programu, dziennikarka została zawieszona przez prezesa Telewizji Polskiej. Jednocześnie, dziennikarze TVP Info przygotowali list otwarty do ministra kultury prof. Piotra Glińskiego z żądaniem przeprosin za słowa o propagandzie i manipulacji. Pod listem podpisał się także prezes Telewizji Polskiej.

Komentarze

Skomentuj
  • Angelika (gość)

    Taka z niej dziennikarka jak ze mnie baletnica. Moim zdaniem dziennikarz winien być skuteczny, ale przede wszyskim neutralny i kulturalny - wszak spotkanie było z wicepremierem i ministrem kultury, szacunek mu sie należał niezależnie od przynależności partyjnej, natomiast tutaj wyraznie widać, że ta Pani od samego początku nastawiona była na atak. Jeśli komuś się zadaje pytania to należy umozliwić mu swobodną wypowiedz, a nie z góry oceniać, ze to nie jest dopowiedz na pytanie - skąd wiesz durna babo skoro nie dałaś dokończyć zdania? Dziennikarstwo w tym momencie dla mnie upadło. Bezczelne, chamskie babsko. Dobrze, że ją zawiesili.

    23.11.2015 22:18
  • GP (gość)

    https://pbs.twimg.com/media/CUfCkVvWEAA0FXS.jpg:large

    23.11.2015 15:05

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×