"Kierunek: Noc". Ksawery Szlenkier opowiada o swojej roli w nowym serialu Netflix. Granie w języku francuskim było dla niego wyzwaniem?

Na platformie Netflix właśnie pojawił się nowy belgijski serial pt. "Kierunek: Noc", który luźno jest oparty na powieści Jacka Dukaja pt. "Starość aksolotla". Jedna z gwiazd produkcji jest polski aktor Ksawery Szlenkier, który opowiedział nam o serialu!

Multimedia

Ksawery Szlenkier w serialu "Kierunek: Noc" wciela się w pochodzącego z Polski mechanika samolotowego, Jakuba. (Nie)szczęśliwy traf spowoduje, że Jakub znajdzie się na pokładzie samolotu, który zostanie porwany przez włoskiego żołnierza, który chce uciec przed apokalipsą, w której Słońce zabija ludzi. Tylko noc gwarantuje przeżycie.

Ksawery Szlenkier tak mówi o swoim bohaterze:

Jakub ma doświadczenie, które zdobył na Zachodzie. To klasyczna historia emigranta z Polski, człowieka wykształconego, który nie znalazł pracy, wyjechał i swoim talentem podzielił się z ludźmi za granicą - zdradził nam aktor.

"Kierunek: Noc". Apokalipsa nadejdzie o poranku. Oceniamy nowy serial Netflix na podstawie powieści Jacka DukajaZobacz więcej

Dla Ksawerego Szlenkiera kreacja w serialu "Kierunek: Noc" to pierwsza tak duża rola w karierze, chociaż aktor już miał okazję pojawiać się w zagranicznym produkcjach. Tutaj jednak musi... grać niemalże w całości w języku francuskim! Czy to było dla niego wyzwanie?

To, że będzie język francuski, to mnie to ekscytowało. Wiedziałem jedno: Francuz swoich dialogów będzie się uczył jeden wieczór, ja trzy wieczory, ale to dobrze. To znaczy, że trzeba włożyć w to rzeczywiście jakiś wysiłek. Musiałem po prostu być przygotowanym. Zresztą każdy robił to samo - wyznał nam Ksawery Szlenkier.

Co jeszcze polski aktor powiedział nam o serialu "Kierunek: Noc"? Jak serial opowiadający o zagładzie świata ma się do szalejącej pandemii koronawirusa? W jakich projektach w najbliższym czasie jeszcze pojawi się Ksawery Szlenkier? Sprawdźcie naszą rozmowę z aktorem!

KSAWERY SZLENKIER - WYWIAD

Ksawery Szlenkier - kim jest?

Ksawery Szlenkier urodził się 9 stycznia 1981 r. w Warszawie. W 2005 r. ukończył studia na wydziale aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Wtedy też otrzymał nagrodę Zarządu Głównego ZASP za rolę Raskolnikowa w "Swidrygajłowie" na XXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Od 2002 r. aktor jest mężem Małgorzaty Buczkowskiej, znanej z takich produkcji jak m.in. "Komisja morderstw", "Zasada przyjemności", "Prokurator" czy "Korona królów". Szlenkier zagrał w wielu popularnych w serialach, m.in. "Samo życie", "Na Wspólnej", "Pensjonat pod Różą", "Czas honoru" czy "Barwy szczęścia".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Basia (gość)

    Świetna gra aktora:) Jakub z Polski;)Myślałam że powiesz że twoja ulubiona potrawa to pierogi lub bigos!!!

    Pozdrawiam aktora Mega zagrana Gratulacje 😊

    03.05.2020 23:21

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×