Kinga Rusin starła się z Zofią Klepacką w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego. O co poszło?

W dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego przed jednym z lokali wyborczych doszło do incydentu z udziałem dwóch znanych publicznie osób. Kinga Rusin wdała się w potyczkę słowną z Zofią Klepacką. O co poszło?

Multimedia

Dziennikarka i prezenterka TVN, Kinga Rusin oraz brązowa medalistka letnich Igrzysk Olimpijskich w Londynie, windsurferka Zofia Klepacka, pokłóciły się w dniu wyborów do Parlamentu Europejskiego. Do przykrego spotkania doszło pod jednym z lokali wyborczych na warszawskim Śródmieściu.

Piękna niedziela, dziś wróciłam z Pucharu Europy i z moim tatą spacerkiem wybraliśmy się na wybory oczywiście na śródmieściu😉😊w moich rejonach.... Niestety prezenterka pewnej tv :) zaatakowała mnie krzycząc z drugiego końca ulicy wstyd. Zobaczcie sami

Kinga Rusin nawiązywała do wypowiedzi i wpisów Zofii Klepackiej na temat społeczeństwa LGBT. Windsurferka skrytykowała prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i podpisaną przez niego deklarację LGBT+. Wypowiedź ta została uznana przez niektórych ludzi za homofobiczną. Po opublikowaniu wideo spod lokalu wyborczego, do sprawy odniosła się także Rusin. "Wstyd pani Zofio - powiedziałam to mijając Panią i powtórzę to tutaj raz jeszcze. Nagrała Pani mnie i moją rodzinę (chociaż moja mama wyraźnie powiedziała Pani, że sobie tego nie życzy). Ciekawy sposób na fejm w prawicowych mediach. Może liczy Pani na medal, tym razem od prezydenta: "medal za ofiarność i odwagę", w uzasadnieniu: ryzykując życiem odważyła się nakręcić Rusin" - napisała w mediach społecznościowych.

Co ciekawe, zarówno pod wideo na profilu Klepackiej, jak i wpisem Rusin, większość komentarzy to wyraz poparcia dla dziennikarki TVN. Udzieliły się także inne publiczne osoby, m.in. Tomasz Ciachorowski, Borys Szyc i Michał Piróg. "Brawo, Kinga! Nie ma przyzwolenia na takie ataki! Byłaś spokojna i kulturalna. Podziwiam!" - oceniła Beata Tadla.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • bob (gość)

  Wstyd ... to powinno byś p.Rusin , że przy własnych dzieciach zachowuje się jak oszołom...

  27.05.2019 19:50
 • tyran (gość)

  Kinga to dziecko i kobieta bez wstydu. Korzenie po PZPR u. Polska piękny kraj a to dziadostwo chce wprowadzać lgbt Kinga lecz się kobieto na ten głupi łeb albo wynocha z Polski. Żenada wstyd przynosi Polakom i pięknej Polsce.

  27.05.2019 19:29
 • Zła (gość)

  Wstyd, Polska to taki piękny kraj, a takie poglądy i zaczepki medialne zostawiamy w domu p. Kingo. Co z ludźmi robi sława 😪

  27.05.2019 08:39
 • majar (gość)

  Te komentarze sa nieprzemyslane. Nasza brazowa medalistka miala racje komentujac deklaracje. Ludzie nie zdaja sobie z konsekwencji - na skale nie narodowa (to skala przerazliwie ograniczona). Na skale ludzka, dotykajaca ludzkiej moralnosci przyszlych pokolen. Srodowiska lgbt to srodowiska polityczne i pro-polityczne. Nie pro-ludzkie.

  27.05.2019 08:29

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×