"Kobieta na krańcu świata". Martyna Wojciechowska uruchamia fundację z okazji swoich urodzin. Czym zajmuje się UNAWEZA?

Martyna Wojciechowska skończyła 45. lat. Z tej okazji postanowiła uruchomić fundację! Jej nazwa to UNAWEZA. Co to znaczy? Czym będzie zajmować się fundacja Martyny Wojciechowskiej?

Multimedia

Martyna Wojciechowska i jej urodzinowy prezent

Minęło 10 lat premierowej emisji "Kobieta na krańcu świata". Martyna Wojciechowska w swoim programie pokazuje nam różne zakątki świata oraz ludzi, którzy w nich żyją. W każdym odcinku bohaterką jest inna kobieta, z innej części globu. Poznajemy ich codzienność, pasje, nietypowe zawody i to, z jakimi problemami muszą się zmagać.

Nowa fryzura Martyny Wojciechowskiej to jednak żart? Jaki ma związek z jej wizytą w Izraelu?Zobacz więcej

Martyna Wojciechowska odwiedza kobiety i poznaje ich cząstkę życia. Często zaprzyjaźnia się z nimi i wraca kiedy tylko może. Sama od lat udowadnia, że "niemożliwe nie istnieje". - Teraz chciałabym pokazać to innym kobietom - wskazuje. Dzięki "Kobiecie na krańcu świata" Martyna stworzyła wyjątkową fundację - UNAWEZA.

To słowo pochodzące z suahili i w dokładnym tłumaczeniu oznacza "you can", czyli "możesz". Ja mogę, ty możesz, wszyscy możemy. Fundacja UNAWEZA pomaga i wspiera kobiety, które poznałam w trakcie realizacji programu. Działamy m.in. w Rumunii, gdzie kilka lat temu zrealizowaliśmy odcinek o handlu nieletnimi na potrzeby rynku usług seksualnych. Czułam, że muszę do tego tematu wrócić i nie mogę go tak po prostu zostawić. Jesteśmy też oczywiście w Tanzanii, czyli w moim drugim domu. Tam wspieramy moją adoptowaną córkę, Kabulę, ale też inne dzieciaki z albinizmem, które potrzebują bezpieczeństwa i edukacji.

Oficjalnie fundacja wystartowała 28 września 2019 r., czyli dokładnie w 45. urodziny Martyny Wojciechowskiej. - Taki zrobiłam sobie prezent! - zauważa. - Razem z moim Zespołem chcemy dawać kobietom skrzydła i realnie zmieniać ich życie - dodaje. Przypomnijmy też, że jesienią 2019 można oglądać 11. sezon "Kobiety na krańcu świata" - w niedziele o godz. 11:00 w TVN!

Powstanie program Martyny Wojciechowskiej i Przemka Kossakowskiego? Wiemy, jaka jest prawda!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×