"Kobieta na krańcu świata" odcinek 1. s. 10. Spitsbergen, czyli najdalej na północ. Kogo spotka Martyna Wojciechowska? [WIDEO+ZDJĘCIA]

650 dni w drodze, 70 krajów, ponad 80 odcinków i ona jedna - "Kobieta na krańcu świata". Program Martyny Wojciechowskiej ma już dziesięć lat! Tu jednak nie liczby są najważniejsze, a bohaterki z którymi podróżniczka spotyka się w najodleglejszych zakątkach naszego globu. Premiera pierwszego odcinka jubileuszowego sezonu już 11 listopada!

Multimedia

"Kobieta na krańcu świata" odcinek 1. sezon 10. w niedzielę, 11.11.2018 o godz. 11:00 w TVN! - sprawdź program tv

Martyna Wojciechowska od lat udowadnia wszystkim, że niemożliwe nie istnieje! W swoim programie pokazuje widzom świat i ludzi dzielących się z nią swoimi niepowtarzalnymi historiami, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego.

Martyna Wojciechowska w telewizji na całym świecie! Gdzie można oglądać jej program? [WIDEO]Zobacz więcej

Podróżniczka nie tylko rozmawia z bohaterkami o codziennym życiu, ich lękach i marzeniach, ale porusza także ważne problemy społeczne. Przez te lata poznaliśmy ponad 80 wyjątkowych kobiet! Była to m.in.: miss Wenezueli, mama hipopotamów, gejsza z Kioto, najmniejsza kobieta świata czy fa’afafine z Samoa. Widzowie poznali również o pogromczyni byków, czarownicy z Ghany, żonie trzech mężów z Nepalu, kobiecie-wampir i królowej flamenco. Z niektórymi z nich mogliśmy się spotkać ponownie i przekonać się jak zmieniło się ich życie!

W premierowym odcinku jubileuszowej serii Martyna Wojciechowska odwiedzi najdalej na północ wysuniętą osadę ludzką. Spitsbergen to największa wyspa leżącego w Arktyce archipelagu Svalbard. Zamieszkuje ją więcej niedźwiedzi polarnych niż ludzi, którzy przybyli tu w 1906 roku. Ich zadaniem miało być wydobycie węgla. Dziś w Longyearbyen działa już tylko jedna kopalnia. Miasteczko rozrosło się tak, że ma nawet własny uniwersytet, parę sklepów, pubów i kilka osiedli. Do Bieguna Północnego jest stąd zaledwie 1300 kilometrów. Przez jedną czwartą roku panuje tu noc, później słońce nie zachodzi wcale… Anna Lena, przewodniczka po Arktyce, pokaże Martynie Wojciechowskiej ten kraniec świata!

Martyna Wojciechowska zaangażuje się w politykę? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • iDLATEGO.pl (gość)

    Właśnie obejrzałem, właśnie jestem w szoku. I jest zapewne, jak zauważył mój poprzednik. Te psy w budach przy -50°C, to wielorybie mięso... A oni, jak gdyby nigdy nic, normalka, "u nas nic się nie dzieje, nieee..." Już sobie wyobrażam, co biedna Martynka nasza czuć musiała. Aj..., pewnie się i popłakała.

    16.11.2018 02:13
  • Uaahahahaha (gość)

    Sponsorowana, wszystko ułożone, a ta kurtka Jack Wolfskin to, że taka inna i modna. Byliśmy już tam kilka razy. A z jazdy skuterem śnieżnym to kupa śmiechu

    10.11.2018 01:19

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×