"Kobieta na krańcu świata" odcinek 3. s. 10. Salwador - piekło dla kobiet. Szokująca opowieść Martyny Wojciechowskiej [ZWIASTUN+ZDJĘCIA]

Zarzuty zabójstwa, pozbawienie wolności nawet do 50 lat - takie właśnie konsekwencje grożą za usunięcie ciąży w Salwadorze. Panuje tu najsurowsze prawo antyaborcyjne na świecie. Już w najbliższą niedzielę o godz. 11.00 szokująca opowieść Martyny Wojciechowskiej o "piekle dla kobiet".

Multimedia

"Kobieta na krańcu świata" odcinek 3. sezon 10. w niedzielę, 25.11.2018 o godz. 11:00 w TVN! - sprawdź program tv

Salwador zajmuje pierwsze miejsce pod względem liczby zabójstw kobiet na świecie. W niespełna trzymilionowym kraju rocznie odnotowuje się około 500 takich przypadków. Ponad połowa maltretowanych kobiet nie szuka wcześniej pomocy. Nawet najbliższym nie ujawniają, jaki dramat przeżywają we własnym domu.

Spotkanie Martyny z łowcami głów na Borneo! [ZWIASTUN+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Obowiązuje tu także jeden z najbardziej restrykcyjnych przepisów antyaborcyjnych na świecie. Ciąży nie można przerywać w żadnym wypadku. Jeżeli kobieta traci dziecko w niejasnych okolicznościach – automatycznie staje się podejrzaną. Kto o tym wie, a nie poinformuje władz, jest współwinny. Poronienie uznawane jest za celowe usunięcie ciąży. Za dokonanie aborcji może być skazany także lekarz, któremu grozi od 6 do 12 lat więzienia. Kara dla kobiety to w najlepszym wypadku od 2 do 8 lat. Gdy zostanie skazana za morderstwo, wiąże się to z wyrokiem nawet do 50 lat pozbawienia wolności.

Martyna spotka się z Moreną Herrerą, działaczką społeczną walczącą o prawa kobiet w Salwadorze. Czołowa aktywistka w temacie aborcji została już doceniona przez Amnesty International, a przez BBC uznana za jedną ze 100 najważniejszych kobiet 2016 roku. Obejrzyj nowy odcinek "Kobiety na krańcu świata" i zobacz jak wygląda "piekło dla kobiet".

Martyna Wojciechowska ląduje na Spitsbergenie! Jakie są jej wrażenia? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • mmmmm (gość)

  Mężczyzn trzeba zabijać od urodzenia, bo oni zawsze krzywdzą

  25.12.2018 19:19
 • Anonim (gość)

  Zamiast gwalcic kobiety niech sie wezma za koze tak jak muzulmanie . I powinni zaostrzyc prawo , za gwalt na 30lat do wiezienia a nie te biedne kobiety. :(

  26.11.2018 07:50
 • bela (gość)

  Coś strasznego 😢😢😢 wszędzie na swiecie jakies okrucieństwa religia i tradycje to zło

  25.11.2018 12:36
 • basia (gość)

  Dramatyczne słowa lokalnego polityka gdzie instynkt zwierzęcy ma pierwszeństwo przed godnością, poszanowaniem i prawem człowieka. Nie moge opisać złości jaka wywolal we mnie ten materiał. Martyna dziękuję ze widzisz wiecej i chcesz w czymś takim uczestniczyć....

  25.11.2018 11:47
 • toONZ (gość)

  Nie chcę, żeby to zabrzmiało msciwie, ale Ci wszyscy decydenci, którzy odbierają tam kobietom prawa powinni surowo odpowiedzieć, a zwłaszcza ta dzicz, która się dopusciła tak masowych i bezwględnych gwałtów. Niestety prawo nie zmieniło się w Salwadorze w wystarczający sposób.

  25.11.2018 11:33
 • Magda (gość)

  Straszne😥

  25.11.2018 11:30

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×