"Kogel Mogel". Dariusz Siatkowski zginął w tajemniczych okolicznościach. Śmierć aktora wstrząsnęła całą Polską

Dariusz Siatkowski wcielał się w postać męża Kasi Solskiej w dwóch części słynnego "Kogla Mogla". Aktor odszedł niespodziewanie w 2008 roku. Przyczyny jego śmierci nie zostały ujawnione, a rodzina nie komentowała domysłów mediów. Przypominamy sylwetkę tego znakomitego aktora, który na zawsze zapisał się w pamięci widzów. W jakich filmach i serialach zagrał Dariusz Siatkowski? Sprawdźcie.

Multimedia

Dariusz Siatkowski urodził się 31 lipca 1960 roku w Koszalinie. Był absolwentem Technikum Budowy Dróg i Mostów, ale zaraz po skończeniu szkoły w Koszalinie podjął studia na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Jego talent został dostrzeżony niemal od razu. Za rolę Gromotrubowa w przedstawieniu dyplomowym otrzymał nagrodę na II Ogólnopolskim Przeglądzie Sztuk Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. Z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi związał się na stałe. Występował również na deskach teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz w Polskim we Wrocławiu.

Tak zmieniły się gwiazdy kultowej serii o losach Kasi Solskiej. Niektórych nie ma już niestety wśród nasZobacz więcej

Największą sławę przyniosła mu oczywiście postać Pawła Zawady w kultowej już komedii Romana Załuskiego. Oprócz tego mogliśmy go oglądać w "Krollu", "Słodko-gorzkim", "Reichu", "Szabli od komendanta", "Pogrzebie kartofla" i "Śmierci jak kromka chleba". Na małym ekranie pojawiał się sporadycznie. "Twarze i maski", "PitBull", "Na dobre i na złe" czy "Fala zbrodni" to najważniejsze serialowe tytuły, w których wystąpił Dariusz Siatkowski. Jako reżyser debiutował w 2005 roku sztuką "Klaustrofobia".

Dariusz Siatkowski - "Kogel Mogel"

Kreacja męża Kasi Solskiej z filmów: "Kogel-mogel" i "Galimatias, czyli kogel-mogel II" przyniosła mu ogromną popularność. Na przełomie lat 80. i 90. wzdychały do niego miliony Polek. Szansy na wielką karierę jednak nie wykorzystał. Po filmach Załuskiego wycofał się z show-biznesu.

Dariusz Siatkowski zmarł nagle

Dariusz Siatkowski odszedł niespodziewanie, w sobotę 11 października 2008 roku, w jednym z hoteli pod Łodzią. Miał zaledwie 48 lat. Przyczyny jego śmierci nie zostały ujawnione, dlatego w mediach pojawiło się kilka hipotez na ten temat. W tabloidach można było przeczytać, że zmarł w wyniku komplikacji po ostrym zapaleniu płuc. Spekulowano również, że Siatkowski miał problemy z alkoholem i był uzależniony od narkotyków. Rodzina aktora nie komentowała jednak tych plotek. Dariusz Siatkowski został pochowany na cmentarzu przy ul. Gnieźnieńskiej w rodzinnym Koszalinie.

Dysponował aktorską intuicją i sceniczną charyzmą, które sprawiały, że przykuwał do siebie uwagę widzów – mówiła o aktorze Daria Kubiak z Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Farida2023 (gość)

  Aktor Dariusz Siatkowski grał bardzo naturalnie . Szkoda ,że tak zakończył swoje zycie. Będąc w kwiecie wieku 48 lat mógł jeszcze długo zyć. Ogromna strata dla srodowiska aktorskiego.

  07.01.2023 12:31
 • Dana (gość)

  Fantastyczne wszystkie części czekam na 4 czesc, muszę koniecznie obejrzeć.

  09.01.2022 16:58
 • Aga (gość)

  A ja zawsze byłem za Staszkiem Kolasa:):) on ma horyzont i holswagena ma o co on ma haha.To nie ja to Pawełek.Ja Ci dam Pawelka ;)

  14.07.2021 19:25
 • Ja (gość)

  A ja mam info z łódzkiego szpitala że K.Krawczyk przedawkował kokaine. Że mu się chciało w tym wieku?

  05.05.2021 15:46
 • Alicja (gość)

  Bardzo lubię panią Grażynę, super aktorka,prawdziwa, wiarygodna.Czekam na dalsze jej filmy.🤗

  13.12.2020 09:30
 • Ewa ncvkjnfvpjfcvp ljvk;jfnlvkfcjlvo naszewra (gość)

  nkvjnfvkjfonvfkplnvofkpvnolfjkponv fknvfkvolkpjfkvopfjonjkfplvkjfvlokpjonfvjofpkjov jpcjmxckjxncjx kjncxkjcnxjc nobx ojxnb cxkjonc jxpncjolkoj nxhjc pxkjnohjxkpkjncoxsjkco nxlkszjnsjnhbsjjcnhbsc pinxocj nojcnxdcjndb cnjdxnb cnjdxnb cndxjcnbxdcjnhxdbcjxdnhbic nhjocnbcjnhdb jcjxdocnhbxdjcobhjconhibc jodnhbc jdovnibdnjov ndhjv ujhndbcjnb cjonkb cjonhcohjdxonhibccjkkojcnhhskjconhb jkjcnbcjkjsobcjkdj onhcbdjcbd jcdkjncb rodzinka ndckjdnckdjnbk cdnjclnkb dckljndkb cnjkdljnkbj cdjkxljcnb jcjnbdcjjldbcjcbj vbdhhcbj dbhcjkbj dvbcjdkjchjochibvdbhjcojdhbcjjhvhc bdhjckjdhbghcdjhvhcdhcjdhbgv cdhcjhcbvchbv vhjhbv cvbhjkcjhnsj cikjohivcscsjhb odjvondjvodbcndjncdlkcndjckdkljncjkdlkdlckjdcd skjcsbcjobscj hncjodjhbc sedzsakvkdj vbdnjclnk dcbnkcv;dllkvjndkvcdjnbk njdkkvjndklckdnjkkjvndjvj jpdjcndjkcjndjcpjd onnckdjnk bnkdpncdkcnk dnldkjcndkjocd bnjcdlkjcndjcjodhnjkckdjonh olkjcnhdjckdojnh do ciebie hdijdhbcjdibcjdobvjdjcpkjdonbjckdjnbicnjdkcpkjnb ijondhjckjonhdhojvodijbcdhjock ojkpjonhhdjkcpjdoib

  17.04.2020 20:13
 • Hania such (gość)

  Jak na wakacja

  22.07.2019 20:10
 • LALA (gość)

  Ta trzecia część to jak te dzisiejsze czasy totalne GGGGGGGGGGGGGGGG

  06.06.2019 15:18
 • kat (gość)

  Ten serial to dno itp.

  06.06.2019 15:14
 • Waldi (gość)

  Bardzo mi Przykro z Powodu śmierci Pana Darka Siatkowskiego który zmarł moim zdaniem zbyt młodo i mógł jeszcze wiele zdziałać i wiele ról odegrać ale najważniejsze żebyśmy teraz o nim my fani i ogólnie ludzie Pamiętali bo życia mu już nie zwrócimy ale w naszych myślach będzie żył zawsze. wieczny odpoczynek

  27.01.2019 21:45
 • kirstey (gość)

  Niesamowite, poprzednie 2. części filmu - SUPER!!! Zobaczymy, jak 3.część filmu będzie przedstawiała się. Zapewne rewelacyjnie- tak myślę... Pozdrawiam scenarzystę, jak i aktorów występujących w tym kultowym filmie... ❤❤❤

  02.01.2019 01:07
 • Viki (gość)

  Super film.Szacunek dla wszystkich aktorów.Pan Dariusz będzie patrzył z nieba.Pokój jego duszy.

  31.12.2018 06:18
 • Ola.s (gość)

  Jezu jak bardzo bym chciała tej płynnej,bez zdziwień i rozczarowań,plastycznej kontynuacji częśći poprzednich...mylę sobie,że pan Darek i tak obecny był na planie.. jedyna postacią która mnie drażniła to mama Kasi,stara Kolska jakoś przerysowanie, przesadnie grała.Nie,nie lubię jej.

  30.12.2018 20:47
 • Ola.s (gość)

  Cieszę się,że zobaczę panią Grażynke k ...która ściskam serdecznie;-)

  30.12.2018 20:40
 • Będziemy patrzeć (gość)

  Na internet ty masz na internet

  30.12.2018 19:50

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×