Koń wodny: legenda głębin - film, recenzja, opinie, ocena

Dobre kino familijne.

Multimedia

NASZA OCENA: ZDECYDOWANIE WARTO OBEJRZEĆ

Opowieść o szkockim chłopcu, nieśmiałym, stroniącym od dzieci i rozpaczliwie tęskniącym za swoim ojcem (który pływa po morzach) Angusie (Alex Etel), który znajduje w pobliskim jeziorze dziwne jajo. Po niedługim czasie wykluwa się z niego przedziwny stwór - osobliwe połączenie gada, smoka i ryby. Chłopiec nazywa go Crusoe. Jak się później okazuje jest to koń wodny, którego Angus wraz z siostrą musi ukrywać. Nie jest to łatwe w sytuacji, gdy zwierzę rośnie w zastraszającym tempie, a dom rodziny Angusa musi zostać użyczony stacjonującym tam wojskom. Rodzeństwo postanawia wypuścić Crusoe do jeziora i tym samym zapoczątkowuje serię niezwykłych zdarzeń.

Jak mówił producent Charlie Lyons: "Z pewnością wielkim atutem filmu są fascynujące efekty specjalne, ale bardziej istotne jest jego głębokie przesłanie. To film o uczuciach, o wsłuchiwaniu się w swoje serce i dorastaniu. To wzruszający obraz, który w pewien sposób mówi o utracie dzieciństwa i o tym jak bardzo ważna w trudnych momentach jest wyobraźnia."

Większość zdjęć do filmu zrealizowano w Nowej Zelandii, rodzinną posiadłość "zagrał" ponad stuletni szkocki Ardkinglas House.

lis

WRÓĆ DO PROGRAMU TV ====

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×