Konkurs "Wygraj kubek. Oglądaj Na południe na CBS Drama"

Z okazji emisji na kanale CBS Drama 2. sezonu serialu "Na Południe" mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest 5 ślicznych kubków termicznych z serii Aladdin - Artist - Matte Stephens, które na pewno przydadzą się w mroźne dni.

Multimedia

"Na Południe" to serial opowiadający o perypetiach Bentona Frasera, odważnego przedstawiciela Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej, który patroluje niebezpieczne ulice San Francisco wraz ze swoim głuchym, czytającym z ruchu warg, wilczurem Diefenbakerem. Jednak to nie wszystko, gdyż pewne tajemnicze morderstwo połączy drogi Frasera z dowcipnym detektywem amerykańskiej policji, Ray’em Vecchio. Ten niesamowity duet dostarczy widzom sporej dawki zabawy, inteligentnego humoru, a także dreszczyku emocji. Od 25 grudnia w dni powszednie o godzinie 21.00 będą oni mogli śledzić losy Ray’a i Frasera w 2. sezonie serialu "Na Południe", tylko na kanale CBS Drama.

Z okazji emisji na kanale CBS Drama 2. sezonu serialu "Na Południe" mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania jest 5 ślicznych kubków termicznych z serii Aladdin - Artist - Matte Stephens, które na pewno przydadzą się w mroźne dni.

Co zrobić, żeby wygrać?

Wystarczy zarejestrować się ==== w naszym serwisie i w komentarzu pod tym tekstem odpowiedzieć na proste pytanie konkursowe:

Jaki powinien być idealny policjant? Odpowiedź krótko uzasadnij. ====

Na odpowiedzi czekamy od 20 grudnia 2013 r. od godziny 15.30 do 29 grudnia 2013 r. do godziny 23:59:59. Odpowiedzi osób niezarejestrowanych w serwisie nie będą brały udziału w konkursie.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Powodzenia!

Komentarze

Skomentuj
 • madziik@...

  a kiedy wyniki?? bedzie cos na maila??

  31.12.2013 13:36
 • mek.pl@...

  Idealny policjant powinien przestrzegać wszystkich przepisów i zasad, które ma egzekwować, w szczególności powinien być uczciwy, kulturalny, zrównoważony i trzeźwy, nie tylko na służbie. Może czepiać się o nie włączone światła, bo sam świeci... przykładem! Powinien siedzieć w radiowozie nasłuchując radia, jedząc pączki i pijąc kawę, ale nie z lenistwa, a dlatego, że wszystkich przestępców już wyłapał, a kolejni się nie pojawiają, gdyż każdy woli być policjantem niż bandytą, gdy widzi takiego idealnego policjanta.

  29.12.2013 18:28
 • kajko18@...

  Dobry Policjant nie powinienn przedewszystkim budzić strachu, wśród zwykłych obywateli. Ponadto policjant musi umieć słuchać, słuchać i rozumieć ofiary przestępstw. Jedynie taki policjant dobrze służy społeczeństwu.

  29.12.2013 18:00
 • magda-17_17@...

  Idealny policjant powinien pomagać - przede wszystkim. Według mnie powinien być ten wykształcony, błyskotliwy, by mógł rozwiązywać kryminalne zagadki. Powinien przestrzegać pewnych zasad. Wydaje mi się, że pewne naginanie zasad może być usprawiedliwione jedynie wtedy, gdy nie było innego sposobu na dojście do władzy. Nie powinien za to czerpać korzyści z bycia policjanta: chodzi mi o to, by nie znęcał się na innymi, "bo mu wolno", "bo on ma władzę". Musi brać odpowiedzialność za to co robi. Jak również powinien być odważnym, bo w końcu wybrał odważny zawód. Policjant nie jest zawodem dla dresiarzy, ale to zawód dla ludzi, którzy chcą służyć innym. Bo to pewnego rodzaju służba, pomoc, dbanie o bezpieczeństwo, dbanie o przestrzeganie prawa. Dlatego tak ważne jest, by sam policjant przestrzegał to prawo.

  29.12.2013 13:26
 • 324marta342@...

  Idealny policjan przede wszystkim powienień stać po stronie prawa i nie przechodzić na tą drugą, złą stronę. Podstawą też jest odwaga i niezłoność w prowadzeniu ciężkich śledztw.

  29.12.2013 13:11
 • cnst@...

  Wydaje mi się, że aby odpowiedzieć na to pytanie należałoby przyjrzeć się pracy policjanta z bliska a nie tak jak robimy to dziś, czyli „z doskoku”. Ciężko według mnie określić tutaj cechy charakteru takiego człowieka jeśli nie wiemy jakie charaktery mają policjanci osiągający najlepsze efekty w swojej pracy. Musielibyśmy dostać garść statystyk, zobaczyć kto jest najbardziej skuteczny lub kto rozwiązał najwięcej spraw i dopiero wtedy możemy zacząć „tworzyć” naszego idealnego policjanta. Bo co z tego, że napiszemy tutaj, że powinien być miły, przyjazny, honorowy itp. jeśli być może tacy policjanci są najgorsi w swoim zawodzie i jak przychodzi co do czego to niewiele jest z nich pożytku? Nie wiem jak Was ale mnie chyba tak naprawdę niewiele interesuje jakimi cechami charakteru będzie się wyróżniał, najważniejsze żeby dbał o nasze bezpieczeństwo i nie ulegał wszechobecnej korupcji. Chciałbym mieć pewność, że to jest człowiek na którym mogę polegać i który zrobi wszystko abym nie musiał się obawiać żyć w tym kraju. No i najważniejsza rzecz, ponieważ wszyscy są równi wobec prawa dlatego też mam nadzieję, że idealny policjant wszystkich by tak samo traktował, bez względu na to jakim samochodem jeżdżą i ile mają pieniędzy na koncie.

  28.12.2013 14:25
 • marjankaxl@...

  Dobry glina to taki Dr Jekyll i Mr Hyde - każdy obywatel powinien mieć w nim pomoc a bandyta swojego pogromcę. Dobry glina to ogień i woda , gołąbek pokoju i laska dynamitu dobry glina powinien zasługiwać na miano " dobry "

  28.12.2013 11:35
 • sgoha28@...

  przede wszystkim skuteczny (nic tak nie cieszy jak pozytywne zakończenie sprawy, rozwikłanie zagadki) a cała reszta to już dodatki typu odwaga, honor...

  28.12.2013 10:53
 • mika19@...

  profesjonalistą i człowiekiem-2w1;)

  27.12.2013 22:55
 • johnny_mnemonic@...

  Idealny policjant powinien być jak skrzyżowanie głównych bohaterów z "Drogówki" i "Bogów ulicy". Bo to co nas otacza to się nazywa bezprawie. Tam gdzie ostatni sprawiedliwi na wyprawie i jak kończą w nierównej sprawie. Policjanci jako Bogowie ulicy? Tak! ... i tak dobrego kina "policyjnego" dawno nie widziałem (oprócz Drogówki) . Mocny film, gdzie przestępcy nie mają łatwo, ale stróże prawa ... coraz gorzej.

  27.12.2013 20:38
 • batonzo@...

  Idealny policjant strzeże prawa, ale i dostrzeże we mnie blondynkę. Swiatła brak, jakiego światła? Trzeba znaleźć trójkąt ukryty w czeluściach samochodu? Poproszę o inny zestaw pytań - policjant to zrozumie. Nie zrozumie natomiast prowadzącego po alkoholu, zajeżdżającego drogę innym i wyprzedzającego na podwójnej ciągłej. Trochę surowości, trochę wyrozumiałości, trochę humoru i zero pobłażania dla kryminalistów, pijaków, damskich bokserów i traktujących zwierzęta jak zabawkę.

  27.12.2013 20:14
 • iwojan40@...

  Nie ma jednolitego zestawu cech, którymi powinien się charakteryzować dobry policjant, gdyż praca w różnej służbie ma różne wymagania. Wspólne dla wszystkich są tylko wymogi formalne, czyli: obywatelstwo polskie, nieskazitelna postawa moralna i patriotyczna, posiadanie pełni praw publicznych, niekaralność. Policjant nie może być członkiem partii politycznej. Wśród wymagań psychologicznych najważniejsza jest umiejętność nawiązywania kontaktu z ludźmi oraz prowadzenia rozmowy w sposób, który da policjantowi niezbędne informacje. Ponadto powinien odznaczać się empatią i chęcią niesienia pomocy. Konieczna jest też umiejętność pracy w zespole i podporządkowania się decyzjom przełożonych.

  Praca policjanta wymaga odporności na stres i prace w trudnych warunkach. Wymagane są także dokładność, spostrzegawczość, szybki refleks, dobry wzrok. Musi go także cechować dyskrecja, gdyż zdobywane przez niego informacje mają charakter tajny. Pamiętajmy jednak policjant też człowiek !

  27.12.2013 19:08
 • a.filipowska@...

  Idealny policjant powinien być przede wszystkim człowiekiem. Regulaminy regulaminami, prawo prawem, zasady zasadami, ale są sytuacje, które wychodzą poza standardy i wtedy właśnie to jest najważniejsze. nie zapominać, że jest się człowiekiem...

  27.12.2013 14:28
 • bitter71@...

  Policjant idealny – pytacie, więc powiem: Powinien kilka włosów siwych mieć na głowie, bo to doświadczenie czyni ideałem: ma powalać intelektem, niekoniecznie ciałem.

  Musi umieć myśleć szybko i logicznie, podejrzanych gburów ganić sarkastycznie, być sprawnym fizycznie, mieć auto postawne - z dobrym przyspieszeniem, i hamulce sprawne.

  Ponadto policjant idealny może mieć partnerkę bystrą, która mu pomoże; I jeszcze w sukcesach, w pełnym bezpieczeństwie: czworonóg ich wesprze, szczekające szczęście!

  27.12.2013 01:39
 • villheroin@...

  Idealny policjant to osoba o silnym kręgosłupie moralnym,a ponadto odważna, wytrzymała psychicznie i nieulegająca presji otoczenia. Idealny policjant stoi na straży prawa nawet wtedy, gdy złoży broń oraz oznakę. Wyznacznikiem jego skuteczności nie są statystki ani odznaczenia, lecz sukcesy i respekt, jakim go darzą ludzie pracujący z nim, bądź mający z nim do czynienia niekoniecznie z własnej woli. W byciu idealnym policjantem zdecydowanie bardziej przydaje się być nieugiętym, czujnym i wzbudzającym respekt, niż przesadnie wylewnym i zapobiegliwym. Postępowanie zgodnie z wyznacznikami etyki zawodowej jest niezwykle ważne, podobnie jak umiejętność rozmawiania z ludźmi i pozyskiwania od nich informacji, jak i udzielanie pierwszej pomocy.

  26.12.2013 20:44
 • cavalierka@...

  Przystojny jak Richard Castle Spostrzegawczy jak Horatio Caine Bezwzględny jak Dexter Morgan Inteligentny jak Peter Burke Uwodzicielski jak „Tony” DiNozzo Pomysłowy jak Angus MacGyver Skrupulatny jak Adrian Monk

  Jeśli istnieliby tacy policjanci, to z pewnością żadne przestępstwo nie uszłoby niezauważone, kobietom miękłyby nogi i byłyby bardzo chętne do współpracy (a to zwykle one więcej widzą i słyszą). Policjanci idealni zdecydowanie zmniejszyliby współczynnik przestępczości.

  26.12.2013 20:09
 • studentkaaneta@...

  Dobry policjant. Jaki powinien być? Uczciwy, odważny, silny psychicznie, sprawny fizycznie, teraz podobno jeszcze inteligentny..... ble...ble...ble... Czemu się nad tym zastanawiam? A no tak – byłamniedawno na filmie „Drogówka” Smarzowskiego. Nie zdziwiło mnie wcale to co zobaczyłam. Bo tam policjanci to łapówkarze, kurwiarze, alkoholicy. Bagno. Dla mnie dobry policjant musi być trochę bezkompromisowym skurczysynem, podobnym do ludzi z którymi bądź co bądź walczy. To musi być dokładnie ten sam typ człowieka co bandyta, z tą tylko różnicą, że stoi po przeciwnej stronie barykady. W pracy policjanta nie powinno być miejsca na sentymenty i dylematy moralne. Grzeczni chłopcy w policji? No może… do nabijania statystyk, ale nie do prawdziwej walki z prawdziwymi przestępcami. Nie tam gdzie trwa wojna. Ci ludzie taplają się codziennie w najgorszym syfie. Patrzą na to od czego każdy normalny człowiek mdleje a w najlepszym wypadku odwraca wzrok. Według mnie w policji rzeczywiście nie dzieję się dobrze ale z innych powodów. Pierwszy: statystyki czyli ściema dla społeczeństwa. Bardziej opłaca się policjantowi złapać 10 drobnych złodziejaszków niż jednego rasowego przestępcę. Wykrywalność rośnie. Premia do wypłaty też jest. Społeczeństwo zadowolone, politycy zadowoleni, policjanci zadowoleni i prawdziwi bandyci też zadowoleni bo mają spokój. Druga rzecz która mnie wkurza to te ciągle oczekiwanie, ze policjant to będzie ten romantyczny „stróż prawa” - Przepraszam pana panie przestępco, nie przeszkadzam? - Przeszkadzasz. Jem. - Dobrze zaczekam z aresztowaniem. Nagrzeje w tym czasie samochód, żeby było Panu ciepło w drodze na komisariat. A kajdanki jak? Nie uwierają? A muzyka w radiu odpowiednia czy zmienić stację...? Policja według mnie ma za mało sił, środków a policjant za mało ochrony ze strony państwa, którego broni . Kiedy dochodzi do konfrontacji bardzo często jest tak, że bandyta nie ma do stracenia nic. Ma jeden cel – za wszelka cenę i wszystkimi środkami nie dać się złapać. Policjant w tej samej sytuacji ma do stracenia wiele. Karierę, pracę, premię a czasami wolność ! Czy zaryzykuję szamotaninę z przestępcą skoro na dobrą sprawę to nawet broni, którą posiada nie wolno mu użyć? Zaryzykuje kiedy wie, że będzie rozliczany z każdego wypowiedzianego „kurwa”? Zaryzykuje drugi raz aresztowanie jakiegoś pijanego posła skoro wie, że ten obleci na drugi dzień wszystkie telewizje, płacząc że znowu jest dyskryminowany i pobity przez policję. Zaryzykuje wystawienie mandatu jakiemuś lokalnemu vipowi co jest koleżką komendanta ? Nie. Nie podoba mi się taka policja i tacy policjanci. Wolę jednak pofantazjować jaki powinien być „dobry” policjant , bo słowo „dobry” też jest dyskusyjne .

  26.12.2013 09:20
 • bojankos@...

  W obecnych czasach wielu z nas zadaje sobie pytanie – jaki powinien być idealny policjant? Czy powinien być miły czy może nie koniecznie? Zawód policjanta jest jednym z najbardziej intrygujących na rynku pracy. Ja postaram się opisać jaki według mnie powinien być idealny funkcjonariusz Policji. Uważam, że policjant nie zależnie od posiadanego stopnia, wykształcenia czy zajmowanego stanowiska powinien przestrzegać pewnych zasad, a mianowicie zasad etyki zawodowej. Gdy znajduje się w sytuacji nieuregulowanej w przepisach prawnych czy zasadach etyki najlepszym rozwiązaniem będzie działanie zgodnie z zasadami współżycia społecznego. Takie rozwiązywanie problemów pozwoli na zwiększenie zaufania do Policji. Według mnie idealny policjant powinien wykonywać swoją pracę jak najlepiej tylko potrafi. Powinien być odważny, a jednocześnie odpowiedzialny za to co robi. Na przykład jeśli używa broni palnej, to powinien to robić rozważnie i według mnie tylko w ostateczności. Ma on obowiązek szanować godność ludzką i musi go przestrzegać. W kontaktach z ludźmi powinien być życzliwy. Uważam, że jeśli człowiek ma jakieś uprzedzenia co do rasy czy wiary to praca w policji nie jest dla niego. Gdyby miał takie uprzedzenia to mógłby np. zrobić krzywdę koledze, który jest Afroamerykaninem. Idealny policjant nie może mieć takich uprzedzeń gdyż mogą mu one przeszkadzać we współpracy z partnerami. Podczas pracy funkcjonariusz Policji powinien przestrzegać zasad zachowania, kultury osobistej i dbać o wygląd. W czasie wykonywania poleceń służbowych jest on zobowiązany dostosować swoje zachowanie do sytuacji w jakiej się znajduje. Na przykład gdy zawiadamia osobę o ataku na dobra jej lub jej bliskich powinien zachować takt. Jako funkcjonariusz publiczny idealny policjant powinien wystrzegać się korupcji. Nie może on wykorzystywać informacji zdobytych w pracy do celów prywatnych. Podczas przekazywania tych informacji innym funkcjonariuszom powinien zachować szczególną ostrożność, aby nie dostały się one w niepowołane ręce. W stosunku do innych funkcjonariuszy wypada mu przestrzegać zasad poprawnego zachowania czy tolerancji. Nie powinien on jednak akceptować i tolerować zachowań policjantów łamiących prawo. Jako przełożony powinien dawać przykład podwładnym i jednocześnie nie nadużywać władzy do poniżenia podległego mu policjanta. Swoje obowiązki idealny policjant powinien wykonywać rzetelnie. Jest on zobowiązany do stałego doskonalenia swoich umiejętności zawodowych i wiedzy. Wszystkie te zasady są zawarte w tekście ślubowania, który każdy funkcjonariusz składa przed rozpoczęciem pracy w Policji. Niestety większość policjantów nie zawsze ich przestrzega. Uważam, że idealny policjant powinien stać na straży prawa i przestrzegać powyższych zasad. Wtedy będzie on godzien zaufania i pełnienia tej funkcji. Obywatele będą się czuli bezpiecznie wiedząc, że jest taki policjant, który przestrzega nie tylko zasad prawnych ale i etycznych.

  26.12.2013 08:33
 • anitamarta

  Błyskotliwy Energiczny Nieugięty Troskliwy Odważny Nieustraszony Fenomenalnie sprytny Rozsądny Ambitny Samozachowawczy Efektywny Radosny

  25.12.2013 22:09
 • renatak0@...

  Idealny policjant powinien być superprzystojny o męskim głosieTylko taki przykuje uwagę na tyle,że bez problemu poradzi obie w kazdej sytuacji,bo przestępca zamiast zwiewać zapatrzy sie na niego i zasłucha w tembrze jego głosu :)

  25.12.2013 16:04
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×